FC Zurich - Arsenal

Autor: GIAN EHRENZELLER/KEYSTONE VIA AP FC Zurich - Arsenal: Reakcja na śmierć Królowej Elżbiety II

Nie żyje królowa Elżbieta II

Piłkarze Arsenalu dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety II w trakcie meczu. Poruszająca reakcja

2022-09-09 7:30

To jest koniec pewnej ery. Królowa Elżbieta II nie żyje! Smutne informacje zostały przekazane w czwartkowe popołudnie. Cały świat wstrzymał oddech. Piłkarze londyńskiego Arsenalu dowiedzieli się o tym w trakcie rozgrywania spotkania. Reakcja mogła być tylko jedna. I z pewnością UEFA nie podejmie w tej sprawie żadnych kontrowersyjnych decyzji.

Rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy wystartowały tuż po Champions League. Nieco mniej prestiżowe rozgrywki są równie ważne dla mniejszych klubów jak najbardziej prestiżowa walka w Lidze Mistrzów. Na drugim poziomie europejskich zmagań występuje Arsenal. Ekipa z Londynu w pierwszym meczu grała z FC Zurich. W trakcie rozgrywania spotkania piłkarze dowiedzieli się o śmierci królowej Elżbiety II. Ich reakcja mogła być tylko jedna.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zareagowali piłkarze Arsenalu podczas meczu

Smutne informacje dotarły do piłkarzy, gdy ci przebywali w Szwajcarii. „Kanonierzy” grali mecz z Zurychem, a do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Piłkarze skupieni byli nie tylko na samym meczu. W przerwie podjęto decyzję, że przed startem drugiej odsłony meczu pamięć Jej Królewskiej Mości zostanie uhonorowana minutą ciszy.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zbigniew Boniek pożegnał monarchinię, dołączył piękne zdjęcie

Tak świat sportu pożegnał królową Elżbietę II. Zobacz w galerii poniżej!

Zawodnicy pojawili się na boisku i we wzruszającej chwili w bezruchu upamiętnili Elżbietę II. Po chwili spotkanie zostało wznowione, a nieco ponad kwadrans później wynik meczu na 2:1 dla ekipy z Londynu ustalił Eddie Nketiah.

Liga Europy: Najważniejsze wyniki 1. kolejki

Do niespodzianki doszło w meczu Łudogorca Razgrad z Romą. Ekipa z Rzymu przegrała z mistrzem Bułgarii 1:2. Z kolei Dynamo Kijów poległo w Stambule z Fenerbahce 1:2. Real Sociedad pokonał Manchester United 1:0, a kanonadę sześciu bramek kibice obejrzeli w Rzymie, gdzie Lazio pokonało Feyenoord Rotterdam.

Sebastian Szymański podbija Feyenoord. Jerzy Dudek o reakcjach w Holandii na popisy reprezentanta Polski

Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Listen to "Lewandowski zostanie wygwizdany? Ofiara: "Niemcy pamiętają co mówił o Bayernie" [SuperSPORT]" on Spreaker.