Piotr Zieliński

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Włosi rozpływają się nad Piotrem Zielińskim. WIelkie słowa po hicie z Barceloną, Polak bohaterem

2022-02-18 8:01

Piotr Zieliński znalazł się na ustach wszystkich kibiców włoskiego futbolu po meczu Napoli z FC Barcelona. Polak błysnął bramką i był jednym z najgroźniejszych piłkarzy linii ataku Neapolitańczyków, pokazując swoją klasę na tle utytułowanego rywala. Dobry mecz Polaka został zauważony przez włoskie media, które nazywają piłkarza reprezentacji Polski prawdziwym bohaterem.

Piotr Zieliński pokazał prawdziwą klasę w meczu przeciwko Barcelonie w Lidze Europy. Polak zabłysnął bramką, ale także wspaniałymi umiejętnościami technicznymi, które były wielkim szokiem dla całej defensywy Blaugrany. Występ Zielińskiego podsumowały włoskie media, które zgodnie są przekonane, że to właśnie Polak był najlepszym graczem przedstawicieli Serie A.

Milik bohaterem Marsylii! Co za forma Polaka, dwukrotnie ustrzelił Karabach

Piotr Zieliński pokazuje klasę przeciwko Barcelonie. Włoskie media zakochane w Polaku

- Takie mecze dostarczają prawdziwych mistrzów. Wziął piłkę, rozpoczął akcję i ją wykończył. Pięknie było go oglądać w domu tiki-taki - napisali dziennikarze słynnej "La Gazetta Dello Sport".

Portal Napolicalciomercato.it podkreśla, że bramka przeciwko FC Barcelona była niejedyną rzeczą, która pokazała klasę Zielińskiego. Jak podkreślają dziennikarze, Polak był świetny także w rozgrywaniu piłki, dzięki czemu Napoli zyskiwało wielką siłę w ofensywie.

- W pierwszej połowie błysnął dwa razy. Najpierw, gdy podał świetną piłkę do Osimhena, którego strzał odbił ter Stegen. Później popisał się uporem przy bramce, gdy dobił własny strzał, a wcześniej rozegrał ładną akcję z Elifem Ełmasem. Zszedł z boiska w drugiej połowie kilka minut po twardym wejściu Sergio Busuqetsa - piszą dziennikarze.

Artur Boruc pójdzie w odstawkę?! Nowy bramkarz lada moment pojawi się w Legii Warszawa

Aby zobaczyć zdjęcia Piotra Zielińskiego, przejdź do galerii poniżej.

Zieliński wierzy w awans. Barcelona jest w zasięgu

Z wyniku 1:1 na Camp Nou bardzo cieszy się sam Zieliński, który przyznaje, że bardzo wierzy w awans Napoli do następnej rundy.

-Zaraz mamy rewanż u siebie, gdzie możemy osiągnąć nasz cel. Dzisiaj zagraliśmy dobrze przez godzinę, potem obniżyliśmy nasz poziom, ale wynik jest pozytywny - mówił pomocnik reprezentacji Polski w rozmowie ze stroną internetową Napoli po zakończonym spotkaniu.