Robert Lewandowski

Autor: East News Robert Lewandowski

Lewandowski ponownie BOHATEREM Bayernu! Strzelił dwa gole, Bawarczycy w finale KMŚ

2021-02-08 20:45

Bez większych problemów Bayern Monachium rozprawił się z egipskim Al-Ahly w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Katarze. Bohaterem Bawarczyków okazał się Robert Lewandowski - Polak w dwóch sytuacjach podbramkowych zachował zimną krew i dzięki jego dubletowi monachijczycy pokonali rywali z Afryki 2:0. W efekcie w czwartek, 11 lutego o godzinie 19:00 mistrzowie Niemiec zagrając o trofeum z najlepszą ekipą Ameryki Północnej, Tigres.

Bayern Monachium - Al-Ahly Kair 2:0 (1:0)

Bramki: Lewandowski 17', 86'

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (77' Suele), Alaba, Davies - Kimmich, Roca (69' Tolisso) - Gnabry (62' Sane), Mueller (62' Chuopo-Moting), Coman (78' Musiala) - Lewandowski

Al-Ahly: El Shenawy - Hany, Banoun, Ashraf, Maaloul (27' Ibrahim) - Fathi, El Soulia - El Shahat (70' Mohsen), Magdi Kafsha (70' Dieng), Kahraba (70' Bwalya) - Mohamed (83' Sherif)

Bayern Monachium - Al-Ahly

KONIEC MECZU

... Bayern Monachium w finale Klubowych Mistrzostw Świata, w którym w czwartek zmierzy się z meksykańskim Tigres! To było bezproblemowe zwycięstwo Bawarczyków z egipskim Al-Ahly dzięki dwóm golom Roberta Lewandowskiego.

Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+4'

Jeszcze chwila i...

90'

Cztery minuty doliczone.

89'

"Lewy" jeszcze z chrapką nad hat-tricka, ale jego mocny strzał z dystansu ląduje w trybunach.

87'

86'

GOOOOOOL! ZNOWU ROBERT LEWANDOWSKI!

Sane dośrodkował spod linii końcowej, a Polak z bliska wbił piłkę głową do bramki! 2:0!

83'

Sherif za Mohameda - ostatnia roszada w Al-Ahly.

82'

80'

Davies umiejętnie wyblokowany w swojej akcji na przebój.

78'

W Bayernie komplet zmian - Suele za Boatenga i Musiala za Comana.

77'

Stały fragment gry dla Bawarczyków kompletnie bez powodzenia.

76'

Davies faulowany przez Hany'ego tuż przy linii bocznej pola karnego. Idealna okazja na dośrodkowanie.

75'

Druga połowa dość senna w porównaniu z pierwszą. Nic nie wskazuje na to, by Bayernowi miała stać się jakaś krzywda.

72'

Teraz to Bayern przeniósł ciężar gry na połowę Al-Ahly.

69'

Ekipa z Egiptu szczęśliwie uratowała się przed pechową bramką samobójczą - boczna siatka. Tymczasem szereg zmian w obu zespołach, ale Robert Lewandowski zostaje na murawie.

66'

Lewandowski pada na murawę przed pole karnym rywali, ale gwizdek sędziego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich milczy.

65'

Spokojniejszy fragment meczu, teraz przy piłce utrzymują się Egipcjanie, ale w ich grze zdecydowanie brakuje polotu.

62'

Sane za Gnabry'ego i Chupo-Moting w miejsce Muellera.

60'

58'

El Shenawy w ostatniej chwili łapie piłkę po zgraniu Muellera.

56'

Strzał Comana zablokowany!

55'

Bayern spokojnie rozgrywa piłkę w ataku pozycyjnym.

52'

Złe zgranie piłki przez Muellera i spokojnie interweniuje bramkarz Al-Ahly.

50'

El Shahat wpadł w pole karne Bayernu, ale jego uderzenie - choć mocne - to jednak zablokowane.

46'

Druga połowa rozpoczęta!

PRZERWA

Bayern prowadzi po golu Lewandowskiego, a wynik mógł i powinien być wyższy. Czekamy na drugą odsłonę!

45'

Doliczono jedną minutę.

43'

El Shenawy broni, choć z kłopotami!

42'

Coman podcięty przez Ibrahima, będzie dobra okazja do centry.

40'

Minimalnie niecelny strzał Daviesa!

37'

Lewandowski!

Polak stanął w kapitalnej okazji po kontrze Bayernu, ale podciął piłkę za wysoko i ta wylądowała w trybunach.

35'

32'

Al-Ahly szuka gola wyrównującego, ale wszystko rozbija się sporo metrów przed bramką Manuela Neuera.

30'

Na tę chwilę nic nie wskazuje na to, żeby Bayern Monachium miał problemy z awansem do finału KMŚ.

27'

Ibrahim zmienia kontuzjowanego Maaloula.

26'

Mocny strzał Roki, ale wprost w El Shenawy'ego.

26'

24'

Roca! Dobra akcja niemieckiego zespołu, ale strzał tuż obok słupka.

22'

Neuer bez problemu po strzale z dystansu.

20'

Zdecydowanie zasłużone prowadzenie Bayernu.

19'

17'

GOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI!

Polak otrzymuje piłkę od Gnabry'ego w centrum pola karnego i z zimną krwią pakuje ją do siatki mocny uderzeniem! Bayern na prowadzeniu!

16'

El Shenawy w porę doskakuje do Comana i Francuz nie napędził akcji.

14'

Afrykańczycy zepchnięci do defensywy coraz mocniej.

12'

El Shenawy uprzedza kontrującego Gnabry'ego.

9'

Główka Gnabry'ego mija poprzeczkę bramki Afrykańczyków.

8'

Bawarczycy są stroną dominującą w tych pierwszych minutach i szukają luki w uważnej jak dotąd defensywie Al-Ahly.

5'

Choć sporo krzesełek i tak pozostaje wolnych, to jednak mecz z jakąkolwiek publiką odbierany jest już zupełnie inaczej!

3'

Gnabry szukał podaniem Comana, ale lepsza egipska defensywa.

1'

Bayern na biało, Al-Ahly na czerwono-czarno - zaczynamy!

Losowanie stron i zaczynamy!

Na trybunach katarskiego stadionu są kibice. Naturalnie nie w komplecie, ale to miła odmiana w porównaniu do zmagań w Europie.

Piłkarze obu drużyn już w tunelu. Lada chwila pojawią się na murawie.

Mecz odbędzie się w Katarze, a zatem w dobrych warunkach pogodowych.

Wspaniała passa Roberta Lewandowskiego nie ma końca! Czy Polak sięgnie po kolejne trofeum? W finale KMŚ czeka już meksykański Tigres.

To iście egzotyczne wyzwanie dla Bayernu Monachium! Czy Bawarczycy poradzą sobie z mistrzem Afryki, egipskim Al-Ahly? Zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 19:00.

Nadzieja polskiego boksu: Nie żałuję, że byłem w WIĘZIENIU l Andrzej Kostyra