Robert Lewandowski

Autor: AP Robert Lewandowski

Robert Lewandowski przeszedł do historii. Trafił w Klubowych Mistrzostwach Świata [WIDEO]

2021-02-08 19:55

W ubiegłym sezonie zdobył wszystkie możliwe trofea. Przypadł mu także tytuł dla najlepszego piłkarza świata. W tym Robert Lewandowski dalej zachwyca. Teraz właśnie strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z Al Ahly Kair w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. To jego pierwsze trafienie w tych rozgrywkach. Mistrzowie Niemiec prowadzą po pierwszej połowie 1:0. Zobaczcie jak Polak tego dokonał.

Robert Lewandowski nawet na chwilę nie zwalnia tempa. Wprawdzie w ostatniej kolejce nie wykorzystał rzutu karnego, ale i tak ten sezon w Bundeslidze jest dla niego rewelacyjny pod względem skuteczności. Polski snajper zdobył już 24 gole i pracuje, aby poprawić rekord strzelecki, który należy do legendarnego Gerda Muellera. Teraz Bayern rywalizuje w Katarze w Klubowych Mistrzostwach Świata. W półfinale rywalem mistrza Niemiec i triumfatora Ligi Mistrzów jest Al Ahly Kair. Lewandowski nie kazał długo czekać na gola. Już w 15. minucie pokonał bramkarza zespołu z Egiptu. To jego 28 bramka dla Bayernu w 26 występie w obecnej edycji. Jest pierwszym polskim piłkarzem, który trafił w tym turnieju.

Robert Lewandowski pokazał jak obecnie wygląda jego siostra. Milena Lewandowska PROMIENIEJE przy braciszku