Cenny remis Chelsea na Camp Nou (galeria!)

2009-04-29 10:35

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów, FC Barcelona, mimo przewagi, zremisowała bezbramkowo z Chelsea Londyn 0:0.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, a obie drużyny nie potrafiły znaleźć sposobu na defensywę rywali. Choć w tej części gry przeważała Barcelona, z jej ataków niewiele wynikało i Petr Cech zdołał zachować czyste konto. Stuprocentową szanse do strzelenia gola zmarnował natomiast Didier Drogba, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Barcelony Victorem Valdesem.

Po przerwie nadal trwała mocna ofensywa Katalończyków, ale ataki podopiecznych Josepa Guardioli rozbijały się o mur obrońców Chelsea, którzy zdołali obronić korzystny rezultat.

Bohater meczu: Petr Cech (Chelsea Londyn)

Bramkarz Chelsea Londyn w kluczowych momentach spotkania zachował się dokładnie tak jak powinien, wyłapując lub odbijając strzały zawodników Barcelony. Choć wiele zawdzięcza też swojej defensywie, to w dużym stopniu dzięki niemu "The Blues" wywieźli z Camp Nou bardzo cenny remis.

FC Barcelona - Chelsea Londyn 0:0

Żółte kartki: Toure, Puyol (Barcelona) - Alex, Ballack (Chelsea)

Sędziował: Wolfgang Stark (Niemcy)
Widzów: 98772

FC Barcelona: Valdes - Abidal, Pique, Marquez (52. Puyol), Alves - Iniesta, Toure, Xavi - Henry (87. Hleb), Eto'o (82. Krkić), Messi

Chelsea Londyn: Cech - Ivanović, Terry, Alex, Bosingwa - Essien, Obi Mikel, Lampard (71. Beletti), Ballack (95. Anelka), Malouda - Drogba