Real - Juventus

Dreszczowiec na Santiago Bernabeu. Real Madryt - Juventus, 11.04. SKRÓT MECZU Real - Juve [WYNIK]

2018-04-12 9:15

Za nami niesamowity wieczór z Ligą Mistrzów. Real Madryt w ostatnich minutach rewanżu z Juventusem uniknął dogrywki i wywalczył awans do półfinału. Real - Juventus (11.04), ćwierćfinał Champions League. SKRÓT MECZU. Real - Juventus BRAMKI. Real - Juventus WYNIK. Real Juve GOLE. WIDEO z meczu Real - Juventus.

"Królewscy" zafundowali swoim kibicom podróż z nieba do piekła i z powrotem. Po zwycięstwie 3:0 w Turynie wydawało się, że żadna siła nie odbierze Realowi biletu do półfinału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Niewielu sądziło, że dwa trafienia Cristiano Ronaldo i gol Marcelo mogą nie wystarczyć do awansu. Juventus jednak przyjechał do Madrytu z chęcią sprawienia niespodzianki i był tego naprawdę bliski.

"Stara Dama" odrabianie strat rozpoczęła już w 2. minucie meczu. Sami Khedira dograł do Mario Mandzukicia, a Chorwat głową pokonał bramkarza Realu i było 1:0. Piłkarz powtórzył swój wyczyn w końcówce pierwszej połowy. Wtedy jednak skorzystał z zagrania Stephana Lichtsteinera. Po raz drugi uderzył głową nie do obrony i "Juve" schodziło do szatni z dwubramkowym prowadzeniem, co oznaczało, że do dogrywki brakowało Włochom tylko jednej bramki.

Brakującego gola goście zdobyli w 60. minucie za sprawą Blaise'a Matuidiego, który skrzętnie skorzystał z pomyłki Keylora Navasa. Fani Juventusu łapali się za głowy z niedowierzania, kibice Realu z rozpaczy. Wszystko zmierzało w kierunku dodatkowych 30 minut dogrywki, kiedy w ostatnich sekundach doliczonego czasu sędzia Micheal Oliver podyktował rzut karny dla "Królewskich". Decyzja wywołała sporo emocji i dyskusji zarówno na boisku, jak i poza nim. Nie wytrzymał m. in. Gianluigi Buffon, który napadł na arbitra i został usunięty z boiska. Na placu gry musiał pojawić się Wojciech Szczęsny, ale Polak nie dał rady silnemu strzałowi Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wprowadził Real do półfinału Ligi Mistrzów.