Wayne Rooney

Autor: Eastnews Wayne Rooney

El. Ligi Mistrzów. Memphis Depay BOHATEREM Old Traford! Manchester United o krok od Ligi Mistrzów

2015-08-19 10:17

Mecz Manchester United - Club Brugge był jednym z najciekawszych spotkań 4. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Dzięki znakomitej postawie Holendra Memphisa Depaya, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę, gospodarze wygrali na Old Trafford 3:1 i przed rewanżem są zdecydowanym faworytem do awansu.

Manchester United - Club Brugge: Relacja LIVE ONLINE

Przed meczem Manchester United - Club Brugge zdecydowanego faworyta upatrywano w drużynie gospodarzy. Po rocznej przerwie chcieli oni awansować do Ligi Mistrzów, ale na ich drodze stanął wicemistrz Belgii, który ostatni raz w fazie grupowej Champions League grał w sezonie... 2005/06.

Manchester United - Club Brugge NA ŻYWO. Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Tym większe było zdziwienie, gdy Belgowie w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne mocno wstrzelił wychowanek Barcelony Victor Vazquez, a ta po dwóch rykoszetach zaskoczyła Sergio Romero i wpadła do siatki. Reakcja gospodarzy była jednak imponująca tak samo jak i bramka zdobyta przez Memphisa Depaya. Oszukał praktycznie całą obronę rywali i płaskim strzałem zdobył gola.

Holender był prawdziwą gwiazdą tego meczu, co potwierdził jeszcze dwukrotnie. Najpierw w końcówce pierwszej połowy, kiedy pięknym strzałem w długi róg drugi raz wpisał się na listę strzelców, a potem w doliczonym czasie gry, kiedy z kolei zanotował asystę przy golu Marouane'a Fellainiego. W efekcie tego Manchester wygrał u siebie 3:1 i przed rewanżem ma dość komfortową sytuację.

Manchester United: Romero - Darmian, Smalling, Blind, Shaw - Schneiderlin, Carrick (46. Schweinsteiger), Mata - Januzaj (72. Hernandez), Rooney (84. Fellaini), Depay

Club Brugge: Bruzzese - Cools, Mechele, Duarte, De Bock - Vormer, Simons (40. Claudemir), Vazquez (78. Vanaken) - Dierckx, Diaby (56. Boulare), Bolingoli

MANCHESTER UNITED - CLUB BRUGGE 3:1

Bramki: Depay 13, 43, Fellaini 94 - Carrick (sam.) 8

Żółte kartki: Darmian, Smalling - Bolingoli, Vormer

Czerwona kartka: Mechele (dwie żółte)