Leo Messi

i

Autor: fot. AP Photo PSG przywitało Messiego polskim hitem sprzed lat! Nagranie na Tik Toku ma ponad 49 mln wyświetleń!

Leo Messi będzie otrzymywał wypłatę w zaskakującej formie. Nie tylko pieniądze!

2021-08-13 10:10

Codziennie docierają do nas nowe informacje w sprawie przeprowadzki Lionela Messiego do Paryża. Argentyńczyk jest już piłkarzem PSG. Podpisał bardzo lukratywny kontrakt, ale część jego sowitej wypłaty będzie wypłacana w innowacyjny sposób. Rocznie ma zarabiać 35 milionów euro, ale nie wpłynie na jego konto w postaci… pieniędzy.

Sprawa potoczyła się niezwykle szybko. W sobotę Messi – ze łzami w oczach – pożegnał się z Barceloną, a już po kilku dniach podpisał umowę z Paris Saint-Germain. Argentyńczyk był gotowy na obniżkę wynagrodzenia w stolicy

Katalonii i robił wszystko, aby pozostać na Camp Nou - w stolicy Francji żadnego cięcia kosztów nie będzie. Napastnik będzie zarabiał po królewsku. Z paryżanami podpisał trzyletnią umowę. Na jej mocy ma zarabiać 35 milionów euro rocznie. Agencja Reuters donosi, że w ruch mają pójść kryptowaluty. Specjalne tokeny, którymi posługują się kibice wicemistrzów Francji. Transfer Messiego do PSG, a następnie podpis pod kontraktem sprawiły, że kurs tej waluty skoczył z 23 do 44 dolarów za token.

Artura Wichniarek: "Lewy" odejdzie jeśli znajdą mu następcę

Tomaszewski MASAKRUJE Messiego: Zachował się jak ROZKAPRYSZONE dziecko | Futbologia

Na razie nikt jeszcze nie zweryfikował, ile PSG zapłaci Messiemu w tokenach. Emitowane są dopiero od 2020 roku, ich ogólną wartość szacuje się na 844 miliony dolarów. To bardzo innowacyjny model biznesowy, rzadko zdarza się, by sportowiec otrzymywał wynagrodzenie w walucie innej niż te tradycyjne.

Francuskie media spekulują, że na występ Argentyńczyka w trykocie PSG trzeba będzie trochę poczekać. Piłkarz dopiero wznowił treningi po dłuższym wakacjach, spowodowanych udziałem w Copa Amercica. Gotowy do gry ma być pod koniec sierpnia. Piłkarze Mauricio Pochettino sezon zaczną w sobotę. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Strasbourg, którego piłkarzem jest Karol Fila.

Messi w PSG. Za nocleg w hotelu płaci... 90 tysięcy! Zobacz zdjęcia

Najnowsze