Mecz wysokich lotów w Neapolu. Sześć goli i triumf Manchesteru City [WIDEO]

2017-11-01 23:49

Po kapitalnym widowisku Manchester City pokonał w Neapolu tamtejsze Napoli 4:2. Dwa gole dla Obywateli zdobyli środkowi obrońcy i w obu przypadkach gospodarze dali się zaskoczyć po stałych fragemntach gry. Ani minuty nie rozegrał w środowy wieczór reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Świetny mecz oglądali w Napoli kibice. Tempo od początku było bardzo wysokie. Obie drużyny stosowały wysoki pressing, a akcje ofensywne konstruowały szybko i widowiskowo. Dużo się działo pod bramkami, choć trzeba przyznać, że w pierwszych minutach konkretniejsi byli gospodarze. W 21. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Lorenzo Insigne i Dries Mertens. Belg świetnym podaniem zewnętrzną częścią stopy obsłużył partnera, który znalazł się za linią obrony, a przed sobą miał tylko Edersona. Skrzydłowy pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce i było 1:0.

Goście ocknęli się po dwóch kwadransach. Świetną okazję do zdobycia gola miał Sergio Aguero, ale jego egzekucji w ostatniej chwili przeszkodził jeden z obrońców. W 83. minucie Obywatele krótko rozegrali rzut rożny, piłkę z głębi pola wrzucił Ilkay Guendogan, a wysoko w powietrze wyszedł Nicolas Otamendi i głową pokonał bezradnego Pepe Reinę. Goście wyrównali, lecz było im mało. Kilka chwil później Otamendi znów znalazł się przed bramką, ale tym razem źle trafił w piłkę. Mógł go poprawić John Stones, lecz obrońca obił tylko poprzeczkę. Napoli stanęło i do końca pierwszej połowy niewiele miało do powiedzenia na boisku. Miejscowi mogli się cieszyć, że stracili tylko jedną bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się dla Napoli fatalnie. W 48. minucie John Stones wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i silnym strzałem głową skierował piłkę do bramki. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i przekroczyła linię, co zauważył sędzia, a próbował ukryć bramkarz Włochów. Miejscowi stracili drugiego gola z rzutu rożnego. Tego dnia mieli wyraźny problem z bronieniem stałych fragmentów gry.

Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 61. minucie. W zamieszaniu podbramkowym szybszy od Leroya Sane był Raul Albiol. Obrońca sprytnie podłożył się Niemcowi i został kopnięty, co zauważył sędzia. Arbiter wskazał na wapno, a pewnie wyrównał z 11 metrów Jorginho. Kilka chwil później Napoli mogło pójść za ciosem. Sam na sam z Edersonem znalazł się Jose Callejon, ale Brazylijczyk wyczuł intencje Hiszpana i odbił strzał. Włosi mieli rzut rożny, a po nim z błyskwiczną kontrą ruszył Sane. Piłkę przejął Aguero i wykorzystał dziurę w obronie. Wjechał w pole karne i z zimną krwią pokonał Reinę. Zamiast 3:2, było 2:3.

Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Raheem Sterling. Manchester wygrał w Neapolu 4:2 i była to wiktoria zasłużona. Goście przez dłuższe fragmenty dominowali na boisku, pokazując wyoską jakość i kulturę gry. Oddając cesarzowi co cesarskie, trzeba przyznać, że piłkarze Napoli byli współtwórcami świetnego widowiska.

SSC Napoli - Manchester City 2:4 (1:1)

Bramki: Lorenzo Insigne 21, Jorginho 62 (k) - Nicolas Otamendi 34, John Stones 48, Sergio Aguero 69, Raheem Sterling 90+2

Żółte kartki: Dries Mertens - Nicolas Otamendi

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam (30. Maggio) - Allan (75. Rog), Jorginho (82. Ounas), Hamsik - Insigne, Mertens, Callejon

M. City: Ederson - Danilo, Stones, Otamendi, Delph - Sterling, Fernandinho, Gundogan (71. Silva D.), De Bruyne, Sane - Aguero (76. Silva B.)

PŚ Sapporo kwalifikacje 31.01

8:25

Witamy w relacji na żywo z kwalifikacji do sobotniego konkursu indywidualnego w Sapporo! Mamy nadzieję, że Polacy od początku weekendu potwierdzą świetną dyspozycję. Początek piątkowych kwalifikacji o godzinie 8:30. Serdecznie zapraszamy na relację na żywo na sport.se.pl!

8:27

Dzień dobry! Już za chwilę rozpoczniemy kwalifikacje w Sapporo! Tymczasem w treningach doskonale spisali się nasi reprezentanci! W jednym z nich najlepszy okazał się Dawid Kubacki, a w drugim - Kamil Stoch!

8:29

Tak prezentują się wyniki pierwszego treningu, w którym najlepszy okazał się Kamil Stoch

8:31

Zaczęliśmy!
Za nami skoki debiutanta - Nikaido (110 metrów) i weterana - Noriakiego Kasaiego (zaledwie 84,5 metra)

8:34

Tochimoto liderem po trzech skokach - 112 metrów. Na razie premierowa seria Japończyków zamknięta. Niedługo na belce pojawią się pierwsi Polacy

8:38

Za nami ośmiu zawodników. Na prowadzeniu Estończyk Aigro przed Tochimoto i Nikaido z Japonii. Czas na Olka Zniszczoła!

8:38

FATALNY SKOK ZNISZCZOŁA. Zaledwie sto metrów. Na razie jest czwarty, ale o awans może być ciężko...

8:38

8:39

Na belce Andrzej Stękała!

8:40

No i też masakrycznie źle. 95,5 metra i przegrywa też ze Zniszczołem Andrzej Stękała...

8:45

Za nami skok Klemensa Murańki. Kolejny z reprezentantów Polski skoczył 110 metrów i na ten moment jest szósty

8:46

Tymczasem Norweg Buskum wykorzystał korzystne warunki i objął pozycję lidera. 124 metry to zdecydowanie najdalszy dzisiaj skok na razie!

8:47

I pierwszy upadek. Deschwanden skoczył 116,5 metra i kantowała mu narta. Nie mógł tego ustać... Ale wszystko jest z Austriakiem w porządku

8:48

Wyglądało groźniej niż się skończyło

8:53

Niesamowite. Andrzej Stękała ze swoim wynikiem 95,5 metra załapie się do konkursu! Swój skok kompletnie zepsuł Richard Freitag, a Rok Justin został zdyskwalifikowany!

8:56

Po dwudziestu ośmiu zawodnikach na prowadzeniu jest Japończyk Sato (128 metrów). Za jego plecami Norweg Buskum (124 metry) i Fin Aalto (122 metry). Z Polaków najwyżej Klemens Murańka - 110 metrów i czternasta pozycja

9:01

Nie są to kwalifikacje na najwyższym poziomie, ale Eisenbichler nie zawiódł

9:05

Zmieniło się trochę w czołówce. Teraz prowadzi Hayboeck z Austrii (126,5 metra) przed Sato i Koudelką (126 metrów)

9:08

Timi Zajc wskoczył na drugie miejsce. Coraz bliżej do kolejnego Polaka, którym będzie Piotr Żyła

9:11

Piotr Żyła całkiem nieźle! Blisko punktu K - 120,5 metra. Reprezentant Polski wskoczył na 9. miejsce

9:15

Na prowadzeniu wciąż Hayboeck przed Zajcem i Sato. Na czwarte miejsce teraz wskoczył Niemiec Leyhe z odległością 121 metrów. Był pierwszym w stawce, który otrzymał dodatnie punkty za wiatr

9:17

Bardzo ładny skok Petera Prevca. Ze 124 metrami objął prowadzenie

9:17

9:18

CZAS NA KAMILA STOCHA!

9:18

Ależ popsuł ten skok Kamil Stoch... Zaledwie 103 metry i 37. miejsce. NIEPRAWDOPODOBNE.

9:19

Lindvik tylko 5 metrów dalej od Stocha, chyba coś dzieje się na Okurayamie. Teraz czas na Dawida Kubackiego

9:20

No i cyk! 124,5 metra Dawida Kubackiego! Ależ on jest w formie! Wskoczył na drugie miejsce i jest 0,6 pkt za Prevcem

9:22

KOBAYASHI! 132 metry reprezentanta gospodarzy! Bardzo wyraźne prowadzenie Japończyka! WOW!

9:23

Kraft także doskonale! 132,5 metra! 0,4 pkt za Kobayashim. Został już tylko Karl Geiger

9:23

Dużo słabiej, ale 124,5 metra pozwoliło Geigerowi zająć w kwalifikacjach 3. miejsce

9:25

My już dziękujemy za uwagę. W sobotnim konkursie indywidualnym, który również zrelacjonujemy, zobaczymy komplet Polaków z kwalifikacji. Najwyżej zakończył je Dawid Kubacki (5. miejsce). Najlepszy okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Dziękujemy i do zobaczenia!