Alex Telles, FC Porto

Autor: YouTube Alex Telles

Niecodzienna kontuzja piłkarza. Urazu doznał podczas... wykonywania rzutu karnego [WIDEO]

2019-04-01 12:50

Piłka nożna to, jak wiadomo sport kontaktowy. Dlatego bardzo często mamy do czynienia z mniej lub bardziej poważnymi kontuzjami. Przeważnie mają one miejsce po starciu z rywalem, ale zdarzają się one również bez udziały przeciwnika. Jednak sposób, w jaki urazu doznał piłkarz FC Porto jest... oryginalny.

W sobotnie popołudnie w lidze portugalskiej doszło do prawdziwego hitu. Walczące o mistrzowski tytuł FC Porto rywalizowało na wyjeździe z Bragą, która również zajmuje czołowe pozycje w tabeli. Faworytem spotkania byli goście, ale mecze nie układał się po ich myśli. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie musieli gonić wynik.

"Smoki" dwukrotnie zdołały odrobić straty, a co więcej udało im się zdobyć o jedną bramkę więcej i w konsekwencji wygrali 3:2 nie pozwalając uciec Benfice Lizbona w tabeli. Szkoleniowiec drużyny z Porto ma jednak spore zmartwienie. Jeden z jego czołowych piłkarzy doznał kontuzji.

Sam fakt, że Telles nabawił się urazu nie jest dziwny. Szokują natomiast okoliczności. W siedemdziesiątej minucie Brazylijczyk podszedł do rzutu karnego. Jedenastkę pewnie zamienił na bramkę, ale potem padł na murawę, jak rażony piorunem. Po wykonaniu stałego fragmentu gry ciężar ciała oparł na prawej nodze.

Nie wytrzymało tego jego prawe biodro. Na twarzy piłkarza od razu pojawił się grymas bólu. Telles rozpaczliwie wzywał pomoc medyczną. O kontynuowaniu gry nie było mowy. Kontuzja Brazylijczyka może być o tyle kłopotliwa, że FC Porto w przyszłym tygodniu zmierzy się z Liverpoolem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Brak Tellesa byłby ogromną stratą dla portugalskiej ekipy. - Nic nie dzieje się z przypadku. Wierzę w przeznaczenie i w Boga. Wkrótce wszystko będzie w porządku i wrócę na boisko - napisał piłkarz w mediach społecznościowych.