Przemysław Ofiara o Superlidze: Bogaci chcą być jeszcze bogatsi, więc zamykają się w złotej klatce

Liverpool - Real Madryt
Autor: AP Liverpool - Real Madryt

„Bogactwo jest jak zły lekarz. Czyni nas z widzących - ślepymi” – te słowa Antyfanesa, greckiego komediopisarza (IV w. p. n. e.), to idealne odzwierciedlenie dzisiejszego zamieszania z piłkarską Superligą. Żądza obrzydliwie wielkich pieniędzy totalnie zaślepiła szefów największych klubów na świecie. Bogaci chcą być jeszcze bogatsi, więc zamykają się w złotej klatce, do której biedni nie mają dostępu.

Mogło się wydawać, że w futbolu chodzi o czyste emocje, walkę maluczkich z wielkimi. O to, by biedniejszy klub od czasu do czasu miał szansę ograć wielki Real Madryt. Mogliśmy wierzyć, że pieniądze oczywiście są ważne, ale ostatecznie na boisku gra 11 na 11 i wszystko może się zdarzyć. Okazuje się, że nie może. Giganci z Superligi chcą grać ze sobą, a maluczcy mają oglądać ich w telewizji. Pogoda dla bogaczy.

Uwielbiam film „Skazani na Shawshank”. Ale gdybym włączał go raz w tygodniu, pewnie obrzydłby mi tak szybko, jak mnie zafascynował. Tak samo jest z meczami topowych drużyn. Fajnie jest na nie czekać tygodniami, analizować składy, czytać komentarze. Żyć nimi. Kiedy hity będziemy mieli raz w tygodniu, mogą nam się zwyczajnie przejeść i odbić czkawką.

Grzegorz Krychowiak wyznał, z jakiego powodu doznawał kontuzji. Robi to każdy, trzeba uważać!

Najświeższy przykład – Legia Warszawa z 2016 roku. Wojskowi w grupie Ligi Mistrzów rywalizowali z potęgami, które za chwilę mogą grać w Superlidze – z Realem Madryt i Borussią Dortmund. OK, mecze z BVB to była klęska (0:6 i 4:8), ale już spotkanie z „Królewskimi” i remis 3:3 kibice Legii będą wspominać latami. Zasada bij mistrza obowiązuje w każdym sporcie i w futbolu również powinna. Niestety, po powstaniu Superligi mistrzów nie będzie można już tknąć.

Bomba w piłkarskim świecie eksplodowała! Superliga stała się faktem, jest potwierdzenie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze