Paris Saint-Germain - Manchester United

Autor: PAP/EPA Paris Saint-Germain - Manchester United

PSG - Manchester United: "Czerwone Diabły" zdobyły Paryż! [WYNIK]

2020-10-20 22:54

Piłkarze Manchesteru United sprawili niespodziankę w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, wygrywając na wyjeździe z finalistą poprzedniej edycji, czyli Paris Saint-Germain! Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelili Bruno Fernandes i Marcus Rashford. Honorową bramkę dla PSG zdobył Anthony Martial, który pokonał własnego bramkarza.

Do tej pory PSG i Manchester United spotkały się dwa razy - w 1/8 finału LM w sezonie 2018/2019. Pierwsze spotkanie na Old Trafford wygrali Francuzi (2:0), natomiast na Parc des Princes lepsze okazały się "Czerwone Diabły" (3:1). - To oczywiście historia, wspaniała historia, która nie ma wpływu na najbliższe spotkanie. My i oni jesteśmy inni, to także inny etat rywalizacji - zauważył menedżer angielskiego zespołu Ole Gunnar Solskajer.

10 TYSIĘCY wiadomości w 5 minut! Neymar ujawnił numer kolegi

Chociaż faworytem meczu 1. kolejki fazy grupowej LM byli paryżanie, to Neymar i jego koledzy schodzili z boiska w kiepskich nastrojach. Wynik w 23. minucie otworzył Bruno Fernandes, pokonując bramkarza z rzutu karnego. Była to druga "jedenastka", jaką wykonał tego dnia - kilkanaście sekund wcześniej Keylor Navas wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, jednak sędzia po analizie VAR dopatrzył się nieprawidłowości i zarządził powtórkę. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej części spotkania. Najpierw wyrównał Anthony Martial, który zdobył samobójczą bramkę. Kropkę nad "i" w ostatnich minutach postawił Marcus Rashford.

Paris Saint-Germain - Manchester United 1:2 (0:1)

Bramki: Martial 55 (s) - Fernandes 23 (k), Rashford 87

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Alessandro Florenzi (79. Colin Dagba), Abdou Diallo, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (86. Mitchel Bakker) - Ander Herrera (79. Rafinha), Danilo Pereira, Idrissa Gueye (46. Moise Kean) - Kylian Mbappe, Neymar, Angel Di Maria (86. Pablo Sarabia)

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka, Axel Tuanzebe, Victor Lindelof, Luke Shaw - Fred, Scott McTominay - Marcus Rashford, Bruno Fernandes (89. Donny van de Beek), Alex Telles (67. Paul Pogba) - Anthony Martial (89. Daniel James)