Autor: AP PHOTO/JOSE BRETON Real Madryt - Manchester City RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów Real - Manchester City LIVE ONLINE

Półfinał Ligi Mistrzów

City nie zdołało pokonać Realu na Santiago Bernabeu. Kto zyskał więcej przed rewanżem?

2023-05-09 22:58

Real Madryt – Manchester City RELACJA. Real Madryt zremisował z Manchesterem City u siebie 1:1 w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Z jednej strony to goście mogą czuć niedosyt, bo w pierwszej fazie meczu byli zdecydowanie lepsi. Z drugiej strony to "Królewscy" prowadzili przez długi czas, a ostatecznie musieli pogodzić się z remisem. Rewanż w Manchesterze zapowiada się bardzo emocjonująco. Real – Manchester City WYNIK.

Pierwsze 15-20 minut pierwszej połowy meczu na Santiago Bernabeu wyglądało tak, jak wielu się spodziewało. Manchester City zdominował rywala, nie pozwalał Realowi wychodzić z własnymi akcjami i kilkukrotnie zagroził poważnie bramce strzeżonej przez Thibo Courtoisa. Gospodarze przetrwali jednak tę nawałę i z biegiem czasu zaczęli coraz częściej wychodzić z własnej połowy, choć to wciąż goście nadawali ton grze. W 36. minucie City dało się złapać „na wykroku” - Camavinga ruszył lewą stroną boiska, zagrał do środka do Viniciusa, który podbiegł jeszcze kilkanaście metrów i tuż zza pola karnego uderzył nie do obrony dla Edersona. Do końca pierwszej części żadne gole już nie padły i nie było też wielu dogodnych okazji do zmiany wyniku.

Druga połowa z kolei lepiej zaczęła się dla Realu, bowiem już po kilku minutach Benzema wyszedł niemal sam na sam z Edersonem, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Obraz meczu uległ zmianie i Real dużo częściej atakował, niż w pierwszej połowie, ale nie przyniosło to „Królewskim” więcej bramek. City natomiast, choć wydawało się nieco zagubione, w końcu dostało to, czego chciało – w 67. minucie De Bruyne dostał piłkę przed polem karnym i huknął z pierwszej piłki tak mocno, że Courtois tym razem nie zdążył już odpowiednio zainterweniować.

Ostatecznie więcej goli już nie oglądaliśmy, choć obie drużyny miały swoje sytuacje. Najbliżej był tego Real, ale strzał Tchouameniego z samej końcówki meczu świetnie obronił Ederson. Remis zdaje się być lepszym wynikiem dla Manchesteru City, który zagra rewanż u siebie, ale Real pokazał, że cały czas może ograć każdego w Lidze Mistrzów, niezależnie od formy.

Real Madryt - Manchester City 1:1 (1:0)

Bramki: Vinicius Junior (36') - De Bruyne (67')

Kartki: żółte: Kroos (45 + 2'), Camavinga (79') - Gundogan (72'), Silva (86')

Real: Courtois - Carvajal, Rudiger, Alaba, Camavinga - Valverde, Kroos (84' Tchouameni), Modrić (87' Nacho) - Rodrygo (82' Asensio), Benzema, Vinicius Junior.

Manchester: Ederson - Walker, Stones, Dias, Akanji - De Bruyne, Gundogan, Rodri - Silva, Haaland, Grealish.

Real Madryt – Manchester City RELACJA NA ŻYWO Liga Mistrzów Real – Manchester City LIVE ONLINE

Real Madryt w Lidze Mistrzów jest drużyną, po której zawsze można spodziewać się czegoś ekstra. Tak było rok temu, gdy w niezwykłych okolicznościach odwracali dwumecze z PSG, Chelsea oraz Manchesterem City. Teraz ich droga do finału jest podobna – w ćwierćfinale znów trafili na Chelsea, a teraz ponownie półfinał zagrają przeciwko Manchesterowi City. Różnica jest jednak taka, że City w tym momencie wydaje się jeszcze mocniejsze niż wtedy i mocniejsze, niż wówczas, gdy grali w finale przeciwko Chelsea. Postacią, która może spełnić marzenia „Obywateli” o Lidze Mistrzów, jest Erling Braut Haaland, który już teraz zachwyca swoją skutecznością. W tym sezonie w Lidze Mistrzów Norweg zdobył aż 12 bramek w 8 spotkaniach.