Sensacyjne doniesienia w sprawie finału Ligi Mistrzów! To tam poznamy zwycięzcę tej edycji?

Manchester City - PSG RELACJA NA ŻYWO 4.05
Autor: AP Manchester City - PSG RELACJA NA ŻYWO 4.05

Ostatnio poznaliśmy finalistów Ligi Mistrzów. Do decydującej rozgrywki awans wywalczyły angielskie kluby: Manchester City i Chelsea Londyn. Finał zaplanowano na 29 maja w Stambule. Jednka zanosi się, że dojdzie do zmiany gospodarza. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Który kraj i obiekt jest brany pod uwagę na finał Champions League 2021?

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zamierza przenieść finał Ligi Mistrzów ze Stambułu do Porto - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na anonimowe źródła. Jeśli to się potwierdzi, mecz o trofeum zostanie rozegrany w Portugalii drugi raz z rzędu. Finał miał się odbyć 29 maja w Stambule także w ubiegłym roku, jednak z powodu pandemii COVID-19 sezon LM dokończono w Lizbonie, od ćwierćfinałów bez systemu mecz i rewanż. Trofeum zdobył Bayern Monachium, który - z Robertem Lewandowskim w składzie - pokonał w decydującym spotkaniu Paris Saint-Germain 1:0. Wszystko wskazuje na to, że także w 2021 roku prawo organizatora finału zostanie Stambułowi odebrane. Turcja znajduje się bowiem na "czerwonej liście" Wielkiej Brytanii ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, a to właśnie angielskie kluby - Chelsea Londyn i Manchester City - rywalizować będą o trofeum.

Porto zastąpi Stambuł?

Angielska Federacja Piłkarska (FA) zaapelowała do kibiców, aby nie jechali do Stambułu, a premier Boris Johnson zwrócił się do UEFA o przeniesienie spotkania do Londynu. AP donosi jednak, że poniedziałkowe rozmowy przedstawicieli brytyjskiego rządu z UEFA przeciągały się, a zaplanowany na 29 maja finał ma zostać rozegrany na Estadio do Dragao, który może pomieścić 50 tysięcy kibiców. - UEFA nie była w stanie zagwarantować zwolnień z kwarantanny dla przedstawicieli mediów i gości, aby mogli oni polecieć do Londynu na najważniejszy mecz najbardziej prestiżowych rozgrywek - napisano.  Portugalia jest na brytyjskiej "zielonej liście", a to oznacza, że od najbliższego poniedziałku osoby wjeżdżające na Wyspy z tego kraju nie będą musiały poddawać się kwarantannie. Z kolei Portugalia ma zaostrzone wymagania wobec podróżnych z Wielkiej Brytanii i będzie musiała znieść część ograniczeń, aby do Porto mogli przyjechać kibice z Londynu i Manchesteru. Wpuszczeni muszą być także działacze UEFA ze Szwajcarii.

Reprezentant Polski kontuzjowany przed Euro 2021! Kłopot Paulo Sousy?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze