Sensacyjne wieści z Argentyny: Ronaldinho wróci do futbolu i zagra dla Diego Maradony?!

2020-06-26 16:42 Piotr Koźmiński
Ronaldinho
Autor: AP/EAST NEWS

Argentyńskie media piszą, że to może być największa marketingowa bomba w historii futbolu w tym kraju. Zdaniem dziennika El Dia z La Platy Ronaldinho (40 l.) poważnie rozpatruje... powrót do zawodowego futbolu i grę w zespole prowadzonym przez… Diego Maradonę. Taki duet w jednym klubie? Emocje gwarantowane!

Wprawdzie na razie Dino ma inny problem – wciąż nie może opuścić Paragwaju i jest w czymś na kształt aresztu domowego, a dokładniej hotelowego, ale jego sprawa ma być w końcu rozpatrzona w najbliższych tygodniach, co może oznaczać rychłe odzyskanie wolności przez niesfornego Brazylijczyka.

A jeśli wierzyć dziennikowi El Dia, to Ronaldinho już wcześniej miał rozważać powrót do gry, z czego chciałby skorzystać nie kto inny jak Diego Armando Maradona, który jest obecnie trenerem drużyny Gimnasia y Esgrima La Plata.

Ronaldinho siedzi w więzieniu i gra w piłkę

Diego Maradona
Autor: AP Diego Maradona

Co ciekawe w 2016 roku Ronaldinho był już bliski podpisania umowy z tym klubem, umowa na 1,5 mln euro za sezon była już przygotowana. Wtedy do parafowania jednak nie doszło. Do dwóch razy sztuka?

Ostatnim klubem Ronaldinho było brazylijskie Fluminense, w 2015 roku. Zakończenie kariery genialny pomocnik ogłosił w styczniu 2018 roku. Ale... jego piłkarskiej magii nie da się zapomnieć i pewnie jeszcze wielu kibiców na trybuny by przyciągnął...

Maradona świecił gołą pupą podczas tańca

Najnowsze