Sosin blisko awansu

2008-11-27 10:07

Anorthosis Famagusta zremisował z Werderem Brema 2:2. Mistrzowie Cypru, z Łukaszem Sosinem na ławce rezerwowych, byli bliscy sprawienia sensacji. Prowadzili już 2:0, ale nie zdołali utrzymać prowadzenia.

Do remisu, trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, doprowadził Portugalczyk Hugo Almeida. Teraz Sosini spółka musza wygrać w arcyciekawym pojedynku z Panathinaikosem w Atenah. "Koniczynkom" wystarczy remis, aby dostać się do najlepszej "16".

W środę awans do fazy pucharowej zapewniły sobie Atletico Madryt, Liverpool i Inter Mediolan. "Neroazzurri" ulegli mistrzom grecji 0:1. Zespół ze stolicy Hiszpanii za karę grał przy pustych trybunach. Mimo to poradził sobie z PSV Eindhoven i wygrał 2:1, a "The Reds", dzięki piątemu w obecnej edycji LM trafieniu Stevena Gerrarda, wygrali z Olympique Marsylia 1:0.

Fantastyczne spotkanie rozegrali pilkarze Barcelony, którzy pokonali Sporting Lizbona 5:2. Swój setny mecz w Lidze Mistrzów rozegrał Thierry Henry. Francuz uświetnił swój jubileusz golem. Kibice zachwycali się grą piłkarzy. Wystarczy wspomnieć, że między 65. i 73. minuta meczu padły cztery bramki.