Liga Mistrzów. Tottenham i Schalke grają dalej

2011-03-10 1:19

Nie było niespodzianek w środowych meczach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinału awansowały Tottenham i Schalke Gelsenkirchen. Poszły śladem Barcelony i Szachtara Donieck, które ten sam cel osiągnęły dzień wcześniej.

Londyńczycy decydujący krok ku awansowi uczynili w pierwszym spotkaniu z Milanem, na San Siro, gdzie wygrali 1:0. Wczoraj bronili tej przewagi, a gra nie rozgrzała widzów na ich własnym stadionie.

Ciekawszy był mecz w Gelsenkirchen. Zaczęło się od prowadzenia gości. Dla Valencii już w 17. minucie gola zdobył Ricardo Costa i to oni byli jedną nogą w ćwierćfinale. Przed przerwą wyrównał jednak z rzutu wolnego Peruwiańczyk Jefferson Farfan i rywalizacja rozpoczęła się od nowa.

Przeczytaj koniecznie: Lukas Podolski szaleje nie tylko na boisku

Krótko po wznowieniu gry do siatki Valencii trafił z dobitki, dość szczęśliwie, Gavranović. A w doliczonym czasie gry Hiszpanie zapomnieli jakby o obronie i mogli stracić jeszcze dwie bramki. Stracili jedną, gdy Farfan urwał się obrońcom i przerzucił bramkarza Guaitę.