Argentyna - Australia WYNIK

Autor: CyfraSport Argentyna - Australia WYNIK

Bitwa o ćwierćfinał

Argentyna - Australia WYNIK: Trudna przeprawa Argentyńczyków, ale są w ćwierćfinale! Błysk geniuszu Messiego

2022-12-03 21:59

Argentyna - Australia WYNIK. Argentyńczycy stanęli na wysokości zadania i zameldowali się w ćwierćfinale mundialu! Drużyna dowodzona przez Leo Messiego wyszła na prowadzenie po idealnym uderzeniu lidera, a w drugiej połowie Julian Alvarez podwyższył wynik na 2:0. Wydawało się, że Albicelestes pewnie ograją zespół z Australii i Oceanii, jednak w 77. minucie uderzenie z dystansu po rykoszecie okazało się kontaktową bramką! Kangury miały nawet piłkę na wyrównanie w doliczonym czasie, ale Emiliano Martinez stanął na wysokości zadania.

Argentyna - Australia 2:1 (1:0)

Bramki: Messi (35'), Alvarez (57') - Fernandez (77' - samobój)

Kartki: Irvine, Degenek

Argentyna: E. Martinez - Molina (80' Montiel), Romero, Otamendi, Acuna (72', Tagliafico) - Fernandez, de Paul, Mac Allister (80', Palacios) - Papu Gomez (50', Lisandro Martinez), Messi, Alvarez (72', Lautaro Martinez)

Australia: Ryan - Degenek (72', Maclaren), Souttar, Rowles, Behich - Leckie (72', Karacic), Mooy, Irvine, Baccus (58', Hrustic) - McGree (58', Goodwin), Duke (72', Kuol)

Pierwsza połowa sobotniego meczu Argentyna - Australia nie obfitowała w wiele emocji, ale w 35. minucie objawił się geniusz Leo Messiego. Kapitan i lider Albicelestes popisał się perfekcyjnym uderzeniem, które wyprowadziło jego zespół na prowadzenie. Argentyńczycy pewnie dowieźli ten wynik do przerwy, a w drugiej części gry szybko poprawili sytuację na 2:0 po golu Juliana Alvareza. Duża w tym zasługa bramkarza Australii, który popełnił fatalny błąd w rozegraniu piłki. Od tamtej pory Argentyna imponowała spokojem, jednak to zmieniło się w 77. minucie. Craig Goodwin, który wszedł z ławki, uderzył z dystansu z sytuacyjnej piłki, a ta odbiła się rykoszetem od Enzo Fernandeza i całkowicie zmyliła Emiliano Martineza. W końcówce Argentyńczycy mieli kilka okazji, ale Lautaro Martinez nie popisał się skutecznością, co mogło zemścić się w ostatniej minucie. W ostatniej akcji meczu Australia miała piłkę na doprowadzenie do remisu, jednak Garang Kuol przegrał pojedynek sam na sam z argentyńskim bramkarzem bez ataku obrońcy! Tym samym to Argentyna awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra z Holandią. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Argentyna - Australia:

Kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022?