Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Były kadrowicz mówi o narodowej tragedii. To byłby najczarniejszy scenariusz, chodzi o Lewandowskiego

2022-04-05 10:55

Przez najbliższe kilka miesięcy będzie trzeba chuchać i dmuchać na czołowych reprezentantów Polski, aby ci byli w pełni zdrowia na mistrzostwa świata w Katarze. Niestety pecha miał Jakub Moder, który w pierwszym meczu po powrocie z kadry zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Były reprezentant Polski uważa, że pomocnika będzie można ewentualnie zastąpić, ale poważny problem byłby wówczas, gdyby kłopoty miał Robert Lewandowski.

Największą zmorą selekcjonerów przed wielkimi turniejami, są problemy ze zdrowiem kluczowych zawodników. Liczba meczów w sezonie i coraz większa intensywność gry sprawia, że niebywale trudno uniknąć urazów, co widać było podczas ostatniego zgrupowania reprezentacji Polski. Kolejni zawodnicy wykruszali się w zatrważająco szybkim tempie.

Na ten moment czekały miliony kibiców! Zaczyna się walka o bilety MŚ 2022. Trzeba będzie wydać fortunę

Przed takim scenariuszem drżą wszyscy. Były reprezentant potwierdza

Czesław Michniewicz miał spory ból głowy przed barażowym starciem ze Szwecją, ale na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem selekcjonera. Jednym z kluczowych zawodników okazał się Jakub Moder. Niestety występ zawodnika na mistrzostwach świata stanął pod ogromnym znakiem zapytania po tym, jak doznał poważnej kontuzji.

Ale wtopa przed MŚ 2022! Piłkarz rywali Polaków w ogromnych opałach. Chodzi o narkotyki, możliwa drakońska kara

W ostatnim meczu ligi angielskiej zerwał więzadło krzyżowe w kolanie. Taki uraz wiążę się z co najmniej półroczną przerwą. Jeśli nawet Moder wróci w takim terminie, może być bez rytmu meczowego. Kamil Kosowski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego" twierdzi, że brak Modera może nie być aż tak bardzo odczuwalny, bo ma kto go zastąpić.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Kamil Kosowski o czarnym scenariuszu. Aż ciarki przechodzą

- Wygląda mi to na uraz typowo przeciążeniowy, bo Moder ostatnio grał wiele i młody organizm nie wytrzymał tempa - stwierdził były reprezentant Polski. Dodał, że w kolejce na pozycję Modera w kadrze jest kilku zawodników. - W kolejce do gry stoją Szymon Żurkowski i Krystian Bielik - zwrócił uwagę Kamil Kosowski.

Były reprezentant Polski zauważa, że najgorszym z możliwych scenariuszów byłby uraz Roberta Lewandowskiego. I ciężko z taką oceną się nie zgodzić. - Oczywiście znacznie gorzej byłoby, gdyby kontuzji doznał Robert Lewandowski - wtedy mielibyśmy narodową tragedię - napisał Kosowski. I oby ten najgorszy scenariusz nigdy nie miał miejsca.

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze