Cezary Kulesza, Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Cezary Kulesza, Czesław Michniewicz

MŚ Katar 2022

Cezary Kulesza zdradził, jaki cel postawił przed Czesławem Michniewiczem. Wielkie wyzwanie! Jeszcze tego nie dokonaliśmy

2022-08-16 11:08

Wielkimi krokami zbliżają się piłkarskie mistrzostwa świata Katar 2022. Mundial rozgrywany w listopadzie i grudniu odbędzie się z udziałem reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mają przed sobą bardzo duże wyzwanie. Cezary Kulesza w rozmowie z "Polską Agencją Prasową" zdradził, jaki cel został postawiony przed Czesławem Michniewiczem przed mundialem. Tego jeszcze nie udało nam się dokonać!

Wielkie oczekiwania były za każdym razem, gdy awansowaliśmy na mundial. W Korei i Japonii w 2002 roku mieliśmy bić się o medal, w Niemczech mogliśmy być czarnym koniem, w Rosji Biało-czerwoni byli niesieni falą po mistrzostwach Europy. Niestety, za każdym razem efekt był taki sam. Nasza ekipa żegnała się z rywalizacją już na fazie grupowej. Czy tym razem będzie inaczej? Kibice mają na to wielką nadzieję, ale zadanie nie będzie z pewnością łatwe. Jaki cel postawiono przed naszą kadrą? To w rozmowie z "Polską Agencją Prasową" zdradził Cezary Kulesza.

W Hiszpanii znowu szkalują Lewandowskiego! Niewiarygodne. Te słowa padły na wizji. Aż ręce opadają

MŚ Katar 2022: Taki cel na mundial ma reprezentacja Polski. Kulesza ujawnia

Zadanie przed Biało-czerwonymi nie będzie należało do najłatwiejszych. W XXI wieku nie udało nam się jeszcze wyjść z grupy. A to właśnie to jest planem minimum na mistrzostwa świata w Katarze.

- W Korei Południowej w 2002 roku nie wyszliśmy, podobnie w 2006 w Niemczech i w 2018 w Rosji. Oczekiwania federacji, ale też selekcjonera, piłkarzy, kibiców są takie, żeby wreszcie – po raz pierwszy w XXI wieku – znaleźć się w fazie pucharowej mundialu - mówi Kulesza.

Mundial w Katarze. Kulesza: Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Prezes PZPN nie ukrywa, że jego zdaniem po awansie do fazy pucharowej, apetyty będą rosły. Czy Polska ma szansę zostać czarnym koniem?

- Jeżeli awansujemy do 1/8 finału, oczekiwania staną się oczywiście jeszcze większe. Ze strony kibiców, ale również naszej, selekcjonera i samych piłkarzy. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jeśli rzeczywiście udałoby się wyjść z grupy, to walczmy, nie oglądajmy się za siebie. Udział w mundialu nie zdarza się codziennie - dodał w rozmowie z "PAP-em".

Piotr Zieliński zaczął od gola. Jego drużyna pierwszym liderem Serie A [WIDEO]

Jan Czerklewicz o walce z Kamilem Bednarkiem. Polsko-polska wojna w ringu z podtekstami!
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze