Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński, Polska - Szwecja

Kadrowicz strzela

Piotr Zieliński zaczął od gola. Jego drużyna pierwszym liderem Serie A [WIDEO]

2022-08-15 23:30

Wymarzony początek reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego i jego Napoli w Serie A. W pierwszej kolejce nowego sezonu drużyna z Neapolu nie dała szans Hellasowi Werona, wygrywając na wyjeździe aż 5:2.

Zieliński wyszedł w podstawowym składzie Napoli, które jest dosyć mocno przemeblowane w porównaniu z ubiegłem sezonem. Drużynę opuścili m. in.Kalidou Koulibaly, Dries Mertens i Andrea Petagna. Doszło kilku piłkarzy, jak Kvicha Kvaratskhelia, który zanotował świetny debiut. Właśnie Gruzin zdobył pierwszego gola dla Napoli, doprowadzając do wyrównania 1:1. Drużyna Zielińskiego prowadziła do przerwy 2:1, ale w 48. min je straciła. W 55. min po podaniu od Kvaratskhelii reprezentant Polski ponownie dał prowadzenie Napoli. Zieliński świetnie współpracował z Gruzinem w ciągu całego meczu. W końcówce Napoli dwoma kolejnymi golami dobiło Hellas i zostało pierwszym liderem Serie A. Polski pomocnik został zmieniony w 75. minucie przez Alessio Zerbina.

Nawet Ronaldo nie pomógł Koronie. Warta wykorzystała przewagę liczebną [WIDEO]

W zespole z Werony 90 minut rozegrał inny reprezentant kraju, Paweł Dawidowicz. Zieliński jest piłkarzem Napoli od 2016 roku. Do tej pory rozegrał w jego barwach 282 mecze, w których strzelił 41 goli.

Legenda Lecha przejechała się po Kolejorzu. Wylicza błędy mistrzów Polski, ocena jest druzgocąca [ROZMOWA SE]

Czy Piotr Zieliński powinien odejść z Napoli?