Japonia - Chorwacja

i

Autor: AP PHOTO Japonia - Chorwacja

MŚ 2022

Chorwacja zaskoczy Brazylię na mundialu? To od nich będzie najwięcej zależało

2022-12-07 15:38

Piłkarze Chorwacji są wicemistrzami świata. Czy na mundialu w Katarze powtórzą osiągnięcie sprzed czterech lat? Dotarli już do ćwierćfinału. Jednak w walce o awans do półfinału ich rywalem będzie Brazylia. Czy Chorwacja zaskoczy wicemistrza Ameryki Południowej? To od tych chorwackich piłkarzy będzie najwięcej zależało.

To on jest najgroźniejszy

- Motorem napędowym jest Luka Modrić - podkreślił Ivica Vrdoljak w rozmowie z naszym portalem. - Jednak uważam, że kluczowym graczem w kadrze jest Ivan Perisić, który ma najwięcej goli i asyst na wielkich turniejach. Pod tym względem jest najgroźniejszym chorwackim zawodnikiem. Dlatego wierzę w to, że on zrobi różnicę. Duet Modrić - Perisić to podstawa odpowiedniego funkcjonowania zespołu - wyliczał i dodał: - Pokazał, że jest skuteczny. Tyle że on jest nieprzewidywalny. Grałem z nim, wiem co potrafi. Jest nieobliczalny, trudny dla rywala, bo nie wiadomo, czy będzie dryblował, czy odda strzał.

Ma osobowość lidera

Rewelacyjnie na turnieju spisuje się środkowy obrońca Josko Gvardiol. Piłkarz z Lipska po turnieju może otrzymać ofert od potentatów europejskiego futbolu. - Potencjał ma ogromny - charakteryzował młodego gracza były kapitan Legii. - Jego walory to szybkość, wyprowadzenie piłki, jest obunożny. Ma osobowość lidera. Mimo 20 lat dyryguje linią obrony i zespołem w którym mamy przecież gwiazdy. Nie ma z tym problemu. Poza boiskiem to grzeczny chłopak. Dobrze wychowany, pełna kultura. Widać, że jest ułożony, a głowa jest na właściwym miejscu - zaznaczył Ivica Vrdoljak w rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Czy Chorwacja zagra w finale MŚ?
Najnowsze