Co się musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu Scenariusze awansu 30.11.2022

i

Autor: AP Co się musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu Scenariusze awansu 30.11.2022

Wystarczy remis albo...

Co się musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu Scenariusze awansu 30.11.2022

2022-11-30 20:56

Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Mundial 2022 Scenariusze awansu 30 listopada 2022. Polska do przerwy remisuje z Argentyną 0:0, a w meczu Arabia Saudyjska - Meksyk też jest bezbramkowy remis. Takie wyniki dają nam awans! Scenariusze awansu Polski na mundialu w Katarze poznaliśmy po poprzednich meczach w grupie C. Polska potrzebuje remisu. Punkt wywalczony w meczu z Argentyną przypieczętuje nasz awans, ale nawet w przypadku porażki możemy wyjść z grupy. Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy na mundialu? Jakie są scenariusze awansu Polski na mistrzostwach świata?

Polska zagra dzisiaj z Argentyną, a Arabia Saudyjska zmierzy się z Meksykiem (oba mecze godz. 20). Polska jest liderem grupy, dzięki zwycięstwu 2:0 nad Arabią Saudyjską Cieszy zwycięstwo, ale szkoda też zmarnowanych sytuacji. Robert Lewandowski trafił w słupek, Arkadiusz Milik w poprzeczkę... Szkoda tym bardziej, że na koniec bilans bramek może mieć kluczowe znaczenie.

Co się musi stać, żeby Polska wyszła z grupy? SCENARIUSZE AWANSU Polski:

Jakie są scenariusze awansu Polski? W każdym z nich będziemy potrzebowali już "tylko" remisu z Argentyną, ale nawet porażka może dać nam awans. Poniżej tabela naszej grupy przed trzecią kolejką, a pod nią scenariusze.

1) Polska wygrywa albo remisuje z Argentyną

Wychodzimy z grupy. W przypadku zwycięstwa zajmujemy na pewno pierwsze miejsce i w 1/8 finału gramy z Australią.

2) Polska przegrywa z Argentyną

a) Meksyk wygrywa z Arabią Saudyjską

Polacy i Meksykanie będą mieli po 4 pkt. O wszystkim zdecydują bramki czyli wyniki środowych meczów. W tej chwili Polska ma o aż cztery gole lepszy bilans bramek niż Meksyk. W przypadku takich samych bilansów bramek Polaków i Meksyku, o awansie zdecydują kolejno liczba strzelonych goli, klasyfikacja fair play, a w ostateczności losowanie.

b) Arabia Saudyjska remisuje z Meksykiem

Polacy i Saudyjczycy będą mieli po 4 pkt. Zdecyduje bilans bramek. Arabia przy remisie będzie miała wciąż bilans bramek -1. Polska teraz ma bilans +2. Zatem Polska nie może przegrać więcej niż dwiema bramkami. Jeżeli przegra trzema, zdecyduje liczba strzelonych goli. Jeżeli będzie taka sama, wyżej w tabeli będzie Polska dzięki zwycięstwu nad Arabią Saudyjską.

c) Arabia Saudyjska wygrywa z Meksykiem

Polska odpada z mistrzostw. Awans Argentyny i Arabii Saudyjskiej.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o meczu Polaków w Argentyną na Mundialu
Najnowsze