Messi / Mundial 2022 / Argentyna

Autor: Xu Zijian/Xinhua News/East News

Finał MŚ

Argentyna została mistrzem świata! Emocje nie opuszczały stadionu Lusail, świetny występ Kyliana Mbappe, spełnienie marzeń Lionela Messiego

Finał był jednym z najciekawszych meczów na tych mistrzostwach świata. Argentyna pewnie prowadziła przez większość meczu 2:0, ale później Mbappe dał swojej drużynie dogrywkę. Gdy Messi znów wyprowadził Argentynę na prowadzenie, to Mbappe trzecią swoją bramką dał Francji karne. W nich jednak lepsza okazała się Argentyna, która tym samym sięgnęła po mistrzostwo świata!

Od pierwszej minuty meczu finałowego to Argentyna była stroną aktywniejszą. Wydawało się, że mogła to być taktyka obrońców tytułu – właśnie by wpuścić na własną połowę rywali i czekać na ich błąd. Szybko okazało się jednak, że Francja nie ma pomysłu na to, jak odgryźć się Argentynie, która szybko zdołała wyjść na prowadzenie. Po faulu Dembele na Di Marii w polu karnym Szymon Marciniak podyktował jedenastkę, którą w 23. minucie na gola zamienił Messi. Argentyna zdołała też szybko podwyższyć prowadzenie, bo już 13 minut później po błyskawicznej kontrze Di Maria wyszedł sam na sam i pokonał Llorisa.

Raczej nikt nie lekceważył reprezentacji Francji przed końcem meczu i wydawało się, że w drugiej połowie „Trójkolorowi” ruszą do odrabiania strat. To odrabianie strat szło tak dobrze, że pierwszy strzał oddali oni... w 68. minucie i był to strzał niecelny. Zdecydowanie więcej z gry dalej mieli Argentyńczycy, a Francuzi mimo zmian w składzie, nie potrafili wiele zrobić. Aż do 80. minuty, w której Otamendi sfaulował Kolo Muaniego we własnej szesnastce, a karnego na bramkę zamienił Mbappe. Argentyna jeszcze nie zdążyła otrząsnąć się z szoku, a dokładną piłkę do Mbappe w pole karne zagrał Thuram i już minutę później mieliśmy remis za sprawą największej gwiazdy „Trójkolorowych”.

Francja obudziła się w końcówce, miała jeszcze kilka świetnych okazji, ale nie zdołała trafić po raz trzeci. Podobnie Argentyna, która jednak szans miała mniej i ostatecznie dotarliśmy do dogrywki. Pierwsza połowa dogrywki nie zmieniła wiele, ale emocje mieliśmy w drugiej części. Najpierw Messi znów dał prowadzenie Argentynie po świetnej, szybkiej akcji, ale chwilę później Francja otrzymała rzut karny za zagranie ręką i Mbappe trafił do siatki po raz trzeci! Ostatecznie o wyniku miały zdecydować karne!

W nich Mbappe i Messi świetnie zaczęli i był remis, jednak póniej Francuzi uderzali już fatalnie, a żaden z Argentyńczyków się nie pomylił i to Messi wzniesie dziś Puchar Świata!

Francja - Argentyna 3:3 (0:2)

Bramki: Mbappe (80'(k.), 81', 118'(k.)) - Messi (23'(k.), 109'), Di Maria (36')

Kartki: Rabiot (55'), Thuram (87'), Giroud (90 + 5') - Fernandez (45 + 7'), Acuna (90 + 8'), Paredes (114'), Montiel (116'), Martinez (120')

Francja: Lloris - Kounde (120 + 1' Disasi), Varane (113' Konate), Upamecano, Hernandez (71' Coman) - Tchouameni - Griezmann (71' Camavinga), Rabiot (95' Fofana) - Dembele (Muani 41'), Giroud (Thuram 41'), Mbappe

Argentyna: Martinez - Molina (91' Montiel), Romero, Otamendi, Tagliafico (120 + 1' Dybala) - Di Maria (64' Acuna), de Paul (102' Paredes), Fernandez, Mac Allister (116' Pezzella) - Messi, Alvarez (102' Lautaro Martinez)

To już ostatni mecz podczas mistrzostw świata w Katarze. W niedziele rozstrzygnie się sytuacja kto zdobędzie upragnione trofeum. Francja może przejść do historii broniąc tytułu sprzed czterech lat, a Lionel Messi kolejny raz stanie przed okazją zdobycia wymarzonego pucharu, którego brakuje mu w jego w gablocie ze wszystkimi nagrodami. W półfinałowych spotkaniach obie ekipy bez problemu poradziły sobie ze swoimi rywalami. "Albicelestes" okazali się lepsi od Chorwatów (3:0), a "Trójkolorowi" odprawili z kwitkiem rewelacje turnieju - Maroko. Początek meczu o mistrzostwo świata zaplanowany jest na godzinę 16:00, a sędzią głównym będzie Szymon Marciniak.

Mundial przeszedł do historii, a z nim - wszystkie jego absurdy.

Posłuchaj o wpadkach, których nie pokazali w tv!

Listen to "BYŁ NA MISTRZOSTWACH wymienia ABSURDY Kataru. SuperSport+" on Spreaker.