Gianni Infantino i Brian Swanson

i

Autor: YouTube ZRZUT EKRANU Gianni Infantino i Brian Swanson

Niezwykły gest

Gest odwagi dyrektora FIFA! Dokonał coming-outu na mundialu w Katarze. Tuż obok siedział Infantino

2022-11-19 15:25

Wielka fala krytyki spadła na FIFA po uginaniu się pod kolejnymi zakazami narzucanymi przez Katar. Tuż przed mundialem 2022 fani dowiedzieli się o kolejnych dziwnych zasadach - choćby dotyczących piwa. Od dawna wiadomo z kolei, że w Katarze zakazany jest homoseksualizm. Brian Swanson, dyrektor FIFA, ogłosił podczas oficjalnej konferencji prasowej, że jest gejem. Czy w ten sposób obroni swojego szefa?

Homoseksualizm jest zakazany w Katarze. Khalid Salam, czyli ambasador FIFA i mundialu stwierdził, że homoseksualizm jest chorobą psychiczną. Mimo to, Gianni Infantino i cała śmietanka szefów FIFA nadal twierdzi, że wszystkie osoby są mile widziane w tym kraju i nie muszą się niczego obawiać. Kolejny gest został okazany podczas konferencji prasowej przed startem mistrzostw świata. Brian Swanson, czyli jeden z dyrektorów organizacji dokonał coming-outu. Oficjalnie, już w Katarze przyznał, że jest gejem i że FIFA przejmuje się prawami osób LGBTQ+.

Matty Cash skomentował brak piwa na stadionach w Katarze. Rozbrajające słowa!

Mundial 2022. Brian Swanson dokonał coming-outu w Katarze

Brian Swanson zdecydował się na poruszającą wypowiedź na temat swojej orientacji seksualnej. Wyznał, że jest gejem. Przyznał wprost, że FIFA dba o "każdego".

- Chciałbym coś powiedzieć. Siedzę przed wami jako gej. To, że Gianni Infantino nie jest homoseksualistą, nie znaczy, że go nie obchodzimy. FIFA dba o wszystkich. Jeśli Infantino tak mówi, to tak właśnie jest. Mam wielu kolegów homoseksualistów. FIFA naprawdę dba o każdego - mówił na specjalnej konferencji prasowej.

Po chwili Swanson i Infantino wstali, przybili sobie piątkę i przytulili się na gest wsparcia. Dyrektor FIFA był wyraźnie poruszony całą sytuacją.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Mundial w Katarze. Odważny gest dyrektora FIFA

Mundial w Katarze to pierwsze mistrzostwa świata w piłce nożnej w kraju w pełni muzułmańskim. Tamtejsza kultura sprawia, że restrykcyjne przepisy dotyczą spożywania alkoholu czy okazywania uczuć przez pary odmiennej orientacji seksualnej. Gest Swansona z pewnością jest odważny i zostanie doceniony przez całą społeczność.

Nicola Zalewski szczerze o współpracy z Mourinho i swojej pozycji na boisku. Jest gotowy na każde wyzwanie.

Przypomnijmy, że podczas budowy stadionów na mundial w Katarze tysiące imigrantów zarobkowych pracowało w skandalicznych warunkach. Według szacunków organizacji pozarządowych, zginęło tam ponad 6,5 tysiąca robotników.

Rzecznik PZPN po przylocie do Kataru: Piłkarze są zmęczeni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze