Nicola Zalewski

i

Autor: Cyfra Sport Nicola Zalewski

szczera odpowiedź

Nicola Zalewski szczerze o współpracy z Mourinho i swojej pozycji na boisku. Jest gotowy na każde wyzwanie

2022-11-19 14:53

Nicola Zalewski i Matty Cash pojawili się w sobotę na konferencji prasowej reprezentacji Polski w Katarze, która odbyła się na trzy dni przed pierwszym meczem Biało-Czerwonych. Zalewski do mistrzostw świata przygotowuje się pod skrzydłami Jose Mourinho, prowadzącego AS Roma. Zapytany przez Przemysława Ofiarę z „Super Expressu” o współpracę z portugalskim trenerem bardzo chwalił sobie możliwość pracy z tak utytułowanym szkoleniowcem.

Nicola Zalewski to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w obecnej reprezentacji Polski. Fani i eksperci obiecują sobie po nim bardzo wiele i nic dziwnego, bowiem ledwo 20-letni zawodnik jest już bardzo ważną częścią jednej z najmocniejszych drużyn ligi włoskiej, AS Roma. Tam może rozwijać się także pod skrzydłami jednego z największych fachowców ostatnich lat, Jose Mourinho. Choć jako junior grał bardziej ofensywnie, to teraz nierzadko jest ustawiany jako wahadłowy, a niekiedy nawet obrońca. Zapytany przez „Super Express” o to, jak współpracuje mu się z legendarnym trenerem, odpowiedział bardzo jednoznacznie. Wspomniał także właśnie o swojej wszechstronności.

Nicola Zalewski o współpracy z Mourinho

Nietrudno się domyśleć, że młody piłkarz będzie chwalił sobie pracę z utytułowanym trenerem. Z jego słów można wyczytać to, jak Portugalczyk podchodzi do jego rozwoju. Przypomnijmy, że w minionym sezonie Zalewski miewał gorsze mecze, przez co był krytykowany. Mourinho nie ulegał presji, stawiał dalej na Zalewskiego, a ten w końcu ustabilizował formę. Zdaje się, że także teraz (choć te wahania formy już tak duże nie są) cieszy się on dużym zaufaniem Portugalczyka.

 – Praca z trenerem Mourinho daje mi bardzo dużo. Teraz miałem słabszy moment, ale wiem, że muszę bardzo mocno trenować tutaj oraz w Romie i ten słabszy moment po prostu minie – odpowiedział Zalewski na pytanie „Super Expressu”. Skomentował także możliwość gry na różnych pozycjach. – W kadrze też czuję się bardzo dobrze, w Rzymie gramy 5-3-2, gdzie występuję jako lewy wahadłowy, tutaj nie wiem jak zagramy, ale mogę wystąpić zarówno jako lewy obrońca, jak i „11” (lewy skrzydłowy – przyp. red.) – podkreślił 20-latek. Po chwili dodał też, że lepiej czuje się jednak jako skrzydłowy. Na wcześniejsze pytanie, jakie są różnice w pracy u Mourinho i Michniewicza, nie odpowiedział.

Polka mieszkająca w Katarze: Mój mąż jest moim sponsorem
Najnowsze