Gianni Infantino

i

Autor: AP PHOTO Gianni Infantino i emir Kataru

Skandal za skandalem

Gigantyczny skandal tuż przed mundialem. FIFA się doigrała, Katar miał dopuścić się najgorszego

2022-11-03 7:06

Mistrzostwa świata w Katarze startują już za nieco ponad dwa tygodnie. Niestety zamiast o wielkim piłkarskim święcie, mówi się o tym, gdzie i w jakich warunkach organizowany jest najbliższy mundial. A w mediach pojawiają się kolejne zatrważające informacje, dotyczące postępowania Kataru. Tym razem na celowniku mieli znaleźć się sami działacze FIFA z byłym szefem tej organizacji na czele.

Przyznanie mistrzostw świata Katarowi od początku budziło ogromne kontrowersje. Trudno było oprzeć się wrażeniu, że idą za tym gigantyczne pieniądze dla FIFA, które nie do końca są legalne. Im bliżej mundialu, tym coraz częściej mówi się o fatalnych warunkach, jakie panują w Katarze dla organizacji wielkiej, piłkarskiej imprezy. A gdyby tego było mało, dziennikarze SRF ujawnili bulwersujące i szokujące ustalenia.

FIFA była szpiegowana przez Katar? Te informacje do medialna bomba przed mundialem

Okazuje się, że emir Kataru, Tamim ibn Hamad Al Sani miał zlecić szeroko zakrojoną akcję szpiegowską, wymierzoną w działaczy FIFA, a także ówczesnego szefa tej organizacji, Joseph Blatter. Wszystko po to, aby Katar nie stracił organizacji mundialu. W cały proceder miała być zaangażowana amerykańska firma Global Risk Advisors, której przewodzi były agent CIA Kevin Chalker.

Szpiedzy mieli kontrolować wydarzenia w FIFA i działać na terenie Szwajcarii. A w tym kraju szpiegostwo jest przestępstwem. Jednym z zadań szpiegów było neutralizowanie wpływów Australii, a więc jednego z głównego rywali Kataru w organizacji mundialu. W dodatku działania były wymierzone przeciwko Theo Zwanzigerowi, byłemu szefowi niemieckiej federacji.

Działacz mocno sprzeciwiał się organizacji mundialu w Katarze. Szpiedzy mieli nawiązać relacje z członkami jego rodziny i namawiać, aby krytyka wobec tego kraju nieco przycichła. W dodatku szpiedzy mieli wykraść dokumenty z komputera szefa amerykańskiego związku Sunila Gulatiego. Stany Zjednoczone też mocno walczyły o mistrzostwa świata.

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 11

Skandali związanych z nadchodzącym mundialem jest znacznie więcej!

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Skandale i korupcja. Komentujemy piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. SuperSPORT+" on Spreaker.
Najnowsze