MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO MŚ Katar 2022

Katar 2022

Wyrzucą reprezentację z mundialu w Katarze?! Ostre oskarżenia. Ich sprzęt zabija Ukraińców?

2022-10-30 10:11

Czy w ostatnich dniach przed startem piłkarskich mistrzostw świata dojdzie do wielkich zmian? Nie można tego wykluczyć. Ukraińska Federacja Piłkarska wzywa władze FIFA do zawieszenia Iranu. Wszystko ze względu na naruszenia praw człowieka i rzekome użycie irańskich dronów i pocisków na Ukrainie przez Rosję.

Szef Ukraińskiej Federacji Piłkarskiej Andrij Pawełko wezwał do zawieszenia Iranu w prawach członka FIFA w związku z powtarzającymi się naruszeniami praw człowieka w tym kraju. "Każdy jest odpowiedzialny za to, co dzieje się w jego kraju. Co więcej, (Iran) to państwo, które wszyscy uważają za globalne zagrożenie" - powiedział Pawełko w wywiadzie telewizyjnym.

MŚ Katar 2022: Ukraina zastąpi Iran na MŚ?

W ubiegłym tygodniu dyrektor generalny Szachtara Donieck Serhij Pałkin zaapelował do FIFA o wykluczenie reprezentacji Iranu z piłkarskich mistrzostw świata w Katarze i zastąpienie jej przez Ukrainę. Powodem miały być doniesienia o dostarczaniu przez Irańczyków dronów wspierających rosyjską agresję na Ukrainę.

Już wszystko jasne! Egzotyczni rywale Polaków w fazie grupowej MŚ w Katarze

"Podczas gdy irańscy przywódcy będą się dobrze bawić, oglądając swoją drużynę narodową w mistrzostwach świata, Ukraińcy będą zabijani przez irańskie drony i pociski" – oświadczył Pałkin w mediach społecznościowych. Według Ukraińców rosyjskie siły w celu ataków na tamtejsze miasta użyły już kilkuset irańskich dronów "Shahed", a zamówione są kolejne. Rosja i Iran zaprzeczają, jakoby używane drony były wyprodukowane przez drugi z tych krajów.

Jan Tomaszewski ocenił, czy Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata. Zwrócił uwagę na kluczowy szczegół, ważne słowa

Sonda
MŚ Katar: Czy Iran powinien zostać wyrzucony z MŚ?
Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze