Japonia - Hiszpania

Autor: AP PHOTO/EUGENE HOSHIKO Japonia - Hiszpania

Kolejna sensacja na MŚ

Japonia zmiażdżyła gigantów! Piękna wygrana z Hiszpanią, Azjaci wyrzucili Niemców z mundialu

2022-12-01 21:56

Japonia - Hiszpania WYNIK. Niewiarygodne! Japończycy po sensacyjnym zwycięstwie z Niemcami i równie niespodziewanej porażce z Kostaryką ponownie zaskoczyli kibiców. W ostatniej kolejce fazy grupowej ograli Hiszpanię, choć po pierwszej połowie przegrywali 1:0. Już po sześciu minutach drugiej części gry wyszli na prowadzenie, które dowieźli do końca. Tym samym wygrali grupę E i zagrają w 1/8 finału z Chorwacją, a Hiszpanie zajęli drugie miejsce i zmierzą się z Marokiem. Taki wynik sprawił też, że z mundialem pożegnali się Niemcy!

Japonia - Hiszpania 2:1 (0:1)

Bramki: Doan (48'), Tanaka (51') - Morata (11')

Kartki: Itakura, Taniguchi, Yoshida

Japonia: Gonda - Itakura, Yoshida, Taniguchi - Ito, Morita, Tanaka (87', Endo), Nagatomo (46', Mitoma) - Kamada (69', Tomiyasu), Maeda (62', Asano), Kubo (46', Doan)

Hiszpania: Simon - Azpilicueta (46', Carvajal), Rodri, Pau Torres, Balde (68', Alba) - Busquets, Gavi (68', Fati), Pedri - Williams (57', Asensio), Morata (57', Ferran Torres), Olmo

Kibice przeżyli kolejny szalony wieczór podczas tegorocznego mundialu! Po środowym zamieszaniu z awansem reprezentacji Polski, tym razem ważyły się losy europejskich potęg. Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko zmierza w spodziewanym kierunku. Zarówno Niemcy, jak i Hiszpania prowadziły 1:0 i wirtualnie były w 1/8 finału. Wszystko zmieniło się tuż po wyjściu z szatni, gdy Japończycy błyskawicznie objęli prowadzenie! Trener Hajime Moriyasu dokonał świetnych zmian, a Ritsu Doan odwdzięczył się pięknym golem na 1:1, po czym Kaoru Mitoma zaliczył asystę do Ao Tanaki na wagę zwycięstwa! Ten wynik sprawiał, że Azjaci wyprzedzili w tabeli grupy E Hiszpanię, która zależała od Niemców. Ci przez kilka chwil przegrywali z Kostaryką, co oznaczało, że pożegnają się z MŚ 2022 razem z "La Furia Roja". Ostatecznie nasi zachodni sąsiedzi wygrali z zespołem ze strefy CONCACAF 4:2 i uratowali drużynę Luisa Enrique, ale sami odpadli już z katarskiej imprezy! Japonia sensacyjnie wygrała grupę E i zagra w 1/8 finału z Chorwacją, a Hiszpania wyszła z drugiego miejsca i zmierzy się w tej fazie z Marokiem. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Japonia - Hiszpania:

Kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022?