Leo Messi, Jerzy Brzęczek

i

Autor: AP PHOTO/Cyfra Sport Leo Messi, Jerzy Brzęczek

Jak powstrzymać Messiego?

Jerzy Brzęczek wprost wypowiedział się o Messim. Nie ma co do tego złudzeń, to zupełnie nie wystarczy

2022-11-30 11:42

Największym zagrożeniem dla polskiej drużyny w meczu z Argentyną będzie niewątpliwie Leo Messi. Lider Albicelestes w meczu z Meksykiem pokazał, że wystarczy mu skrawek miejsca, aby oddać precyzyjny strzał i zamienić go na bramkę. Zatrzymanie Messiego może okazać się kluczem do dobrego wyniku dla biało-czerwonych. Jerzy Brzęczek nie ma jednak wątpliwości, że będzie to zadanie niebywale trudne.

Mecz Polska - Argentyna może przykuwać uwagę nie tylko kibiców polski i argentyńskich, ale również z innych krajów, bo będzie to przede wszystkim starcie Roberta Lewandowskiego i Leo Messiego. Obaj zawodnicy to wielkie postacie piłki nożnej i w środowy wieczór zrobią wszystko, aby ich reprezentacje grały dalej na mistrzostwach świata w Katarze. Argentyńczycy obawiają się Lewandowskiego, a Polacy Messiego.

Brzęczek o zatrzymaniu Messiego. Powiedział to wprost

Zatrzymanie genialnego zawodnika może być jednym z najważniejszych zadań dla polskich obrońców. Problem jednak w tym, że gdyby defensywy innych zespołów zawsze miały sposób na powstrzymanie Messiego, ten nie byłby geniuszem. Dlatego przed Czesławem Michniewiczem i polskimi obrońcami spore wyzwanie. W rozmowie z TVP Sport Jerzy Brzęczek stwierdził, że niekoniecznie najlepszym pomysłem byłoby krycie indywidualne Messiego. - Zastopowanie takiego geniusza jak Messi będzie niezwykle trudne. Jego styl i charakterystyka gry polega na tym, że często jest on wyłączony. Wyczekuje i skanuje przeciwnika. Szuka słabszego ogniwa i nagle atakuje. Krycie indywidualne w jego przypadku raczej odpada. Podwajanie i wzajemna asekuracja – to będzie klucz - uważa były selekcjoner reprezentacji Polski.

Sonda
Czy Polacy wyjdą z grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski mówi o meczu Polaków w Argentyną na Mundialu

Polacy na mundialach: Ile razy byliśmy na podium? Kto strzelił najwięcej goli?

Posłuchaj i przypomnij sobie największe sukcesy Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata!

Listen to "Sukcesy Polaków na Mundialach. Gość specjalny Władysław Żmuda. SUPERSPORT +" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze