Arkadiusz Milik

i

Autor: Cyfrasport Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik

Kim jest Arkadiusz Milik? Sylwetka napastnika reprezentacji Polski: klub, żona, kadra

2022-11-17 12:05

Arkadiusz Milik znalazł się w składzie reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze. Jeden z bohaterów Euro 2016 w ostatnim czasie błyszczy formą w Juventusie, więc nic dziwnego, że po raz kolejny znalazł uznanie selekcjonera przed wielką imprezą. Rok temu przy okazji Euro 2020 miał dużego pecha i został wykluczony z gry przez kontuzję, teraz jednak takie nieszczęście go ominęło i Milik może wesprzeć drużynę na ważnym turnieju.

Arkadiusz Milik jest jednym z najbardziej pechowych, ale też i upartych (w pozytywnym sensie!) polskich piłkarzy ostatnich lat. Napastnik niejednokrotnie zmagał się z większymi i mniejszymi urazami i gdy wydaje się, że jego kariera wyhamowuje, on udowadnia, że wciąż jest klasowym piłkarzem. Mało kto wierzył, że po średnio udanej przygodzie z Marsylią Polak tak dobrze będzie prezentował się w Juventusie, a okazało się, że Milik jest nie tylko świetnym zmiennikiem, ale sprawdza się często jako zawodnik wychodzący w pierwszej jedenastce. Teraz będzie chciał dobrą formę z klubu przełożyć na reprezentację.

Arkadiusz Milik – reprezentacja

W reprezentacji Milik zadebiutował w 2012 roku już po zakończonych mistrzostwach Europy. Młody napastnik przeplatał mecze w seniorach ze spotkaniami młodzieżówki, ale od 2014 już regularnie grał w pierwszej drużynie. Niestety, przez całą karierę dręczyły go kontuzje i ominął sporo ważnym momentów, jednak miał on swoje piękne chwile w kadrze – strzelił gola Niemcom w historycznym, wygranym meczu na PGE Narodowym, dał Polakom zwycięstwo nad Irlandią Północną na Euro 2016 czy też asystował przy zwycięskim golu Błaszczykowskiego z Ukrainą na tym samym turnieju. Z powodu kontuzji ominął Euro 2020, ale teraz jedzie na swoje drugie mistrzostwa świata – te w 2018 roku nie były dla niego zbyt udane, bo wystąpił tylko w jednym meczu.

Arkadiusz Milik – klub

Dużą część swojej klubowej kariery Arkadiusz Milik spędził we Włoszech i tam też gra obecnie. W Polsce błyszczał w Górniku Zabrze, co pozwoliło mu na transfer do Bayeru Leverkusen. Stamtąd trafił do Ajaxu, gdzie po świetnym sezonie 2015/2016 został wykupiony przez SSC Napoli za rekordowe wówczas 32 mln euro. W Napoli przez długi czas był kluczowym napastnikiem, jednak jego droga z włoskim klubem w końcu się rozeszła. Polak trafił najpierw do Marsylii, gdzie radził sobie ze zmiennym szczęściem, ale bardzo dobrym wyjściem okazało się wypożyczenie do Juventusu gdzie świetnie się odnajduje.

Arkadiusz Milik – partnerka, rodzina

Przez wiele lat Arkadiusz Milik był związany z Jessicą Ziółek, z którą był zaręczony. Para jednak rozstała się w 2021 roku po 10 latach związku, a serce Milika niedługo później skradła Agata Sieramska, trenerka fitness. Partnerka Milika może pochwalić się na swoim profilu na Instagramie 138 tys. obserwujących, na którym promuje swoje treningi i zdrowy styl życia.

Arkadiusz Milik – sylwetka

  • Arkadiusz Milik
  • Data urodzenia: 28 lutego 1994
  • Klub: Juventus
  • Mecze/gole w kadrze: 64/16
  • Numer: 7
  • Debiut w kadrze: 12 października 2012, Polska – RPA 1:0
Byliśmy na multisensorycznej wystawie "Polska na Mundialach"
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze