Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Leo Messi

Na jaw wyszła cała prawda!

Leo Messi mógł zagrać dla reprezentacji Hiszpanii? Prawda wyszła na jaw, znany trener miał sprytny plan

2022-12-26 10:10

Nazwisko Leo Messiego bez wątpienia związane jest w dużej mierze z reprezentacją Argentyny, z którą to zawodnik wygrał mistrzostwo świata. Okazuje się jednak, że jeden z byłych szkoleniowców Hiszpanów miał przed laty plan, aby zawodnik grał dla reprezentacji Hiszpanii! Prawda wyszła na jaw po latach.

Leo Messi sięgnął z reprezentacją Argentyny po mistrzostwo świata, będąc zdecydowanie wielkim liderem kadry Albicelestes. Okazuje się jednak, że triumfy Argentyńczyka z kadrą narodową mogły być już wcześniej, gdyż jeden z byłych selekcjonerów Hiszpanii bardzo naciskał na to, aby gracz dołączył do drużyny "La Roja". Prawda wyszła na jaw dopiero po latach.

Leo Messi piłkarzem reprezentacji Hiszpanii? Istniały takie plany!

Szkoleniowcem, który chciał sprowadzić Messiego do drużyny narodowej Hiszpanii był wybitny szkoleniowiec Vincetne Del Bosque. Szkoleniowiec swego czasu miał bardzo naciskać Messiego, aby ten zdecydował się na grę dla "La Roja", jednak Argentyńczyk był zdecydowany, aby grać dla drużyny związanej z miejscem jego urodzenia. Trener prawdę o zakusach na Messiego wyjawił dopiero po latach.

- Próbowałem wszystkiego, żeby to zrobić, ale zdecydował się pozostać przy kraju swojego urodzenia, pozostał niezłomny - mówił legendarny Hiszpan w rozmowie z "The Independent" w 2015 roku.

Sam Del Bosque podkreśla jednak wielką klasę Argentyńczyka i jest przekonany, że to najlepszy piłkarz, jakiego widział w swoim życiu.

- Spośród wszystkich piłkarzy, których poznałem przez tyle lat w piłce nożnej, dla mnie Messi, ze względu na swoją konsekwencję i jakość jako zawodnika, był imponujący - mówił Del Bosque cytowany przez "Daily Mail".

Sonda
Czy Leo Messi to najlepszy piłkarz w historii?
Najnowsze