Polska - Szwecja: Polacy jadą na mundial

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Polska - Szwecja: Polacy jadą na mundial

Nagła zmiana zasad na mundialu. FIFA podejmie przełomową decyzję, nikt się tego nie spodziewał

2022-03-30 19:20

Reprezentacja Polski zameldowała się na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze. Przed nami wielka impreza, którą czekają najprawdopodobniej kolejne zmiany. Jak informuje agencja "Reutersa", jeszcze przed ceremonią losowania ma zostać zatwierdzona przełomowa decyzja. Chodzi o liczbę uczestników mistrzostw świata.

To będą wyjątkowe mistrzostwa świata. Pierwszy raz w historii impreza będzie miała miejsce nie podczas letnich wakacji, ale na przełomie listopada i grudnia. Na szczęście, na drugim mundialu z rzędu zobaczymy także reprezentację Polski. Podopieczni Czesława Michniewicza zapewnili sobie wyjazd, dzięki wygranej ze Szwecją 2:0. Bramki zdobywali - Robert Lewandowski z rzutu karnego i Piotr Zieliński. Przed katarską imprezą czekają nas kolejne zmiany.

Mundial Katar 2022: Kolejne zmiany w przepisach.

Kadry uczestników tegorocznych mistrzostw świata w Katarze zostaną rozszerzone z 23 do 26 piłkarzy - poinformowała agencja Reutera, powołując się na źródło uczestniczące w prowadzonych przez FIFA konsultacjach w tej sprawie. Powiększenie kadr uczestników mundialu ma być jednym z punktów spotkania władz federacji krajowych oraz trenerów drużyn narodowych, które zakwalifikowały się do MŚ, z przedstawicielami FIFA. Ma do niego dojść w piątek w Dausze tuż przed losowaniem grup turnieju finałowego.

NIE PRZEGAP! 10 MILIONÓW premii do podziału za awans na mundial. Wiemy, ile dostanie dezerter Paulo Sousa!

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?

Podobną decyzję UEFA podjęła przed ubiegłorocznymi mistrzostwami Europy, co tłumaczono wpływem pandemii COVID-19, z powodu której składy zespołów mogły podlegać nieoczekiwanym redukcjom. Turniejowe kadry były 26-osobowe, ale do danego meczu można było zgłosić 23 zawodników. Z kolei południowoamerykańska konfederacja piłkarska (CONMEBOL) przed ubiegłoroczną edycją Copa America zezwoliła na 28-osobowe kadry.

NIE PRZEGAP! Tak Matty Cash zareagował na polską wódkę! Pokazał wymowny obrazek, było ciężko

Decyzję ws. liczebności kadr na mundial może podjąć komisja ds. rozgrywek FIFA, ale wymagana będzie jeszcze aprobata Rady FIFA. Na razie znanych jest 27 z 32 uczestników mistrzostw świata, które w Katarze rozegrane zostaną w dniach 21 listopada - 18 grudnia. W tym gronie jest reprezentacja Polski, która we wtorek w decydującym meczu barażowym pokonała Szwecję 2:0.

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze