Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

i

Autor: Marcin Gadomski/SE, Cyfra Sport Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

nie będzie kasy?!

Nici z wielkich pieniędzy dla piłkarzy od premiera Morawieckiego?! Zapadła ostateczna decyzja po występie Polaków na mundialu w Katarze

2022-12-06 9:41

Po tym, jak reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata w Katarze po meczu z Francją w 1/8 finału, w polskich mediach głośno zrobiło się o tym, że premier Mateusz Morawiecki miał obiecać piłkarzom ogromną sumę do podziału. To oczywiście wywołało lawinę i jak się teraz okazuje, pieniędzy jednak nie będzie. Podobnie jak spotkania premier z Robertem Lewandowskim w tej sprawie.

Po bardzo dobrym występie piłkarzy reprezentacji Polski na mundialu w Katarze, w polskich mediach pojawiła się informacja, według której Mateusz Morawiecki miał obiecać kadrze Biało-czerwonych aż 30 mln złotych do podziału, a nawet miało dojść w niedalekiej przyszłości do spotkania Mateusza Morawieckiego z Robertem Lewandowskim w tej sprawie. Jak się okazuje, nie ma mowy ani o żadnych pieniądzach, ani nawet o spotkaniu premiera z kapitan reprezentacji Polski. 

Nie będzie pieniędzy dla piłkarzy za mistrzostwa świata w Katarze! Po wielkiej burzy zapadła kluczowa decyzja

Gdy tylko pojawiła się informacja o tym, że premier Mateusz Morawiecki miałby przekazać polskich piłkarzom i członkom sztabu szkoleniowego tak ogromne pieniądze, w kraju wybuchła ogromna burza. Nie tylko przez fakt, że sami piłkarze nie mogą narzekać na brak pieniędzy, ale również przez fakt, że dotacja od Mateusza Morawieckiego przydzielona zostałaby z publicznych środków. Jak się okazuje, z pomysłu się wycofano. 

Nici z wielkich pieniędzy dla piłkarzy od premiera Morawieckiego?! Zapadła ostateczna decyzja po występie Polaków na mundialu w Katarze

- Nie będzie na razie żadnego spotkania @MorawieckiM z @lewy_official (może kiedyś tam). I nie będzie 30 mln zł nagrody od Premiera dla piłkarzy za mundial. - poinformował na Twitterze Krzysztof Berenda, dziennikarz "RMF FM" ujawniając, że premier Mateusz Morawiecki wycofał się ze swojego wcześniejszego pomysłu i nie spotka się w tej sprawie z Robertem Lewandowskim, ani nie przekaże piłkarzom obiecanych pieniędzy.

Zobaczcie powrót piłkarzy z Kataru, klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Polscy piłkarze zasłużyli na premię z publicznych pieniędzy?
Najnowsze