Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

i

Autor: ART SERVICE/AP PHOTO Mateusz Morawiecki, Robert Lewandowski

Spotkanie na szczycie

Pilne spotkanie Lewandowskiego z Morawieckim. W tle gigantyczne kwoty, są zaskakujące informacje

2022-12-06 7:34

Kolejny wielki turniej i kolejne wielkie afery - tak w skrócie można podsumować ostatnie godziny po tym, jak reprezentacja Polski odpadła z mistrzostw świata w Katarze. Najwięcej dyskusji i emocji wywołuje premia, jaką premier Mateusz Morawiecki miał obiecać piłkarzom z wyjście z grupy. Z najnowszych informacji wynika, że polityk ma się we wtorek spotkać z Robertem Lewandowskim w tej sprawie.

Wydaje się, że afery po zakończeniu turnieju i reprezentacja Polski to para nierozerwalna. Kolejnym na to przykładem są informacje z poniedziałku, kiedy to w mediach zaczęło wrzeć. Wszystko za sprawą ustaleń portalu Wirtualna Polska. Według dziennikarzy premier Mateusz Morawiecki miał obiecać zawodnikom premię w wysokości 30 milionów złotych za wyjście z grupy. Sprawa wywołała spore wzburzenie w opinii publicznej.

Lewandowski spotka się z Morawieckim. Chodzi o wielkie pieniądze

Wielu uważało, że kadra po pierwsze nie zasługuje na tak wysoką premię, a po drugie w dobie kryzysu są pilniejsze wydatki. Informacja o takiej premii nie została wprost zdementowana, a wcześniej wywołała i tak lawinę wydarzeń. Między innymi portal meczyki.pl poinformował, że jeszcze przed rywalizacją z Francją w 1/8 finału mistrzostw świata doszło do tarć w kadrze, wywołanych dyskusją właśnie o rządowej premii. W drużynie nie doszło do porozumienia, jak konkretnie podzielić pieniądze. Teraz pojawiły się informacje, że premier Mateusz Morawiecki może we wtorek spotkać się z Robertem Lewandowskim, a takie rewelacje przekazał Mateusz Borek w "Kanale Sportowym". - Dostałem informację, że jutro (tj. 6 grudnia - przyp.red.) ma dojść do spotkania pana premiera z kapitanem. Wierzę, że jakoś wyjdą obronną ręką, tak jak Wojciech Szczęsny w wielu interwencjach na tym mundialu, z tej sytuacji - powiedział dziennikarz.

Sonda
Czy Polscy piłkarze zasłużyli na premię z publicznych pieniędzy?
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze

Co trzeba PILNIE zmienić w polskiej kadrze?

Posłuchaj oceny piłkarzy i trenera po mundialu w Katarze!

Listen to "KTO ZROBI PORZĄDEK W KADRZE? Oceniamy Polaków na Mistrzostwach Świata." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze