Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Lewy na celowniku

Druzgocąca opinia o Robercie Lewandowskim. Takie słowa mogą zaboleć, nie było litości

2022-12-06 7:17

Robert Lewandowski na mistrzostwach świata w Katarze po raz pierwszy w karierze miał okazję celebrować bramki zdobyte na tym turnieju. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, ale mimo tego pod jego adresem pojawia się sporo słów krytyki. Dosadnie o napastniku kadry wypowiedział się również Kamil Kosowski, który ostro ocenił Lewandowskiego.

Zdobycie bramki na mistrzostwach świata jest marzeniem dla każdego napastnika. Robert Lewandowski na swoim koncie miał mnóstwo ważnych trafień, jednak na gola na mundialu musiał czekać aż do imprezy w Katarze. Na listę strzelców mógł wpisać się już w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata 2022, ale zmarnował rzut karny w starciu z Meksykiem. Bramki zdobywał w rywalizacji z Arabią Saudyjską oraz Francją.

Bezwzględna opinia o Lewandowskim. Ekspert nie miał dla niego litości

Mimo tego kibice bardzo negatywnie ocenili występ Lewandowskiego w Katarze. Wielu fanów zarzuca kapitanowi reprezentacji, że miał zbyt mały udział w grze biało-czerwonych i nie dawał tyle, ile można było oczekiwać. W sieci pojawia się wiele negatywnych komentarzy pod adresem Lewandowskiego. Zdecydowaną opinię na temat występu napastnika wydał również Kamil Kosowski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". - Chcę zapytać Roberta, czy mogliśmy lepiej zachować się w ataku? Czy mogliśmy lepiej zachować się przy dwóch rzutach karnych? Zabrakło mi u Roberta samokrytyki. Niedawno był w fantastycznej formie, a do Kataru zwyczajnie "nie dojechał". Nie bójmy się tego powiedzieć - Robert Lewandowski był na mistrzostwach świata jednym z naszych najsłabszych zawodników - napisał były reprezentant Polski.

- Poza meczem z Arabią Saudyjską, Robert był wszędzie tam, gdzie być nie powinien. Widzieliśmy go w bocznych sektorach, w środkowej strefie boiska, a w ataku? Tam nie, a przecież jest rasowym napastnikiem, który powinien czekać na okazje stwarzane przez kolegów. Ponadto dokonywał złych wyborów - ocenił ekspert TVP Sport.

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Najnowsze