Fatalne wieści o stanie zdrowia Pele. Lekarze przerwali chemioterapię

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO Fatalne wieści o stanie zdrowia Pele. Lekarze przerwali chemioterapię

Nie jest dobrze

Nowe informacje ws. stanu zdrowia Pelego. Niepokojące doniesienia, choroba nie odpuszcza

2022-12-22 8:46

Legendarny Pele od lat mierzy się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Po ostatnich komunikatach lekarskich wydawało się jednak, że stan zdrowia 82-latka poprawia się. Najnowsze informacje sugerują jednak, że wcale nie jest tak pozytywnie, jak mogło się do tej pory wydawać. Szpital Alberta Einsteina w Sao Paulo, gdzie leczony jest Brazylijczyk, przekazał bowiem nowe informacje ws. jego stanu zdrowia. Niestety, nie są one pozytywne.

Pele. Legenda futbolu, która nigdy się nie poddaje

Pele, który przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza wszech czasów, od lat mierzy się z wieloma problemami zdrowotnymi. 82-latkowi w przeszłości udało się pokonać raka, ale wycięty z okrężnicy guz rzutuje na jego problemu z biodrami. Niestety, od dłuższego czasu legenda brazylijskiej piłki znajduje się w niezbyt dobrej kondycji. Trzykrotny mistrz świata wciąż regularnie pojawia się w szpitalu, gdzie musi przyjmować chemioterapię. Pomimo widocznych problemów Pele nie traci jednak optymizmu i jest pewien, że także tym razem uda mu się wyjść z całej sytuacji zwycięsko.

Kolejny absurdalny pomysł prezydenta FIFA?! Sensacyjne doniesienia, to byłaby kropla, która przeleje czarę goryczy

Nowe informacje o stanie zdrowia Pelego

Ostatni raz Pele znajdował się w szpitalu niespełna miesiąc temu. 82-latek trafił tam w celu przyjęcia kolejnej chemioterapii. Choć pierwsze doniesienia nt. jego stanu zdrowia nie były zbyt pozytywne, w następnych dniach wydano komunikat, który mógł nieco uspokoić fanów brazylijskiej legendy. Najnowsze informacje ponownie nie napawają jednak optymizmem. Wg komunikatu opublikowanego przez szpital Alberta Einsteina w Sao Paulo, Pele cierpi na niewydolność nerek i serca. „Rak wielkiego Brazylijczyka Pelego posunął się do przodu i wymaga  większej opieki związanej z dysfunkcjami nerek i serca” – możemy przeczytać. Kely Nascimento, córka wybitnego niegdyś piłkarza, poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że cała rodzina zbliżające się święta spędzi w szpitalu.

Sonda
Czy Pele jest najlepszym piłkarzem w historii?

Iga Świątek gra w Dubaju. Kolejna wpadka z polskim hymnem.

Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu SUPER SPORT!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze