Gianni Infantino, FIFA

i

Autor: AP PHOTO/HASSAN AMMAR Gianni Infantino, FIFA

Rewolucja na MŚ?

Kolejny absurdalny pomysł prezydenta FIFA?! Sensacyjne doniesienia, to byłaby kropla, która przeleje czarę goryczy

2022-12-21 16:37

Gianni Infantino nie miał najmniejszych wątpliwości, że zakończony w ubiegłą niedzielę mundial w Katarze okazał się wielkim sukcesem. Prezydent FIFA wielokrotnie podkreślał znakomitą organizację tego turnieju, a chwilowa przychylność opinii publicznej sprawiła najwyraźniej, że zwietrzył szansę na przeforsowanie kolejnego ze swoich absurdalnych pomysłów. Wg doniesień „Daily Mail” Szwajcar chciałby, aby w przyszłości mistrzostwa świata odbywały się co trzy lata!

MŚ w Katarze

Jeszcze przed rozpoczęciem katarskiego mundialu wiele było głosów krytykujących organizatora. Oponenci zwracali uwagę na fakt, że w Katarze łamane są prawa człowieka, a przy budowie stadionów życie straciło tysiące pracowników. Wysoki poziom turnieju oraz ogromne emocje towarzyszące decydującym meczom sprawiły, że głosy krytyki nieco ucichły.  Wygląda jednak na to, że Gianni Infantino wyznaje zasadę, w myśl której życie nie znosi próżni. Wg najnowszych doniesień medialnych prezydent FIFA w najbliższym czasie będzie forsował rozgrywanie mundialu co trzy lata!

Niewiarygodne! Zobacz, co zrobił król strzelców mundialu krótko po powrocie do kraju

Mundial częściej niż do tej pory?

Powyższe, niewątpliwe sensacyjne doniesienia jako pierwsze podało „Daily Mail”. Wg angielskich dziennikarzy Szwajcar jest wielkim fanem częstszego rozgrywania mistrzostw świata, gdyż to pozwoliłoby rzekomo odciążyć nieco piłkarzy i dało przestrzeń na organizację innych turniejów pod egidą FIFA lub UEFA m.in. Klubowych Mistrzostw Świata czy Mistrzostw Europy. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że jest to kolejna próba napchania portfela przez sternika światowej federacji. Co ciekawe, pomysł Infantino popierają federacje azjatyckie oraz afrykańskie. Jak można było się tego spodziewać, przeciwni są przedstawiciele krajów europejskich oraz południowoamerykańskich. Nie ma wątpliwości, że przed Infantino piekielnie trudne zadanie.

Tak Szymon Marciniak skomentował gest wobec Kyliana Mbappe. Wspaniałe zachowanie, wykazał się ogromną empatią

Kim jest Gianni Infantino?

Gianni Infantino urodził się 23 marca 1970 roku w szwajcarskim Brig. W przeszłości przez wiele lat działał w strukturach UEFA. Tak naprawdę jego przygoda z FIFA rozpoczęła się w październiku 2015 roku, gdy otrzymał poparcie Komitetu Wykonawczego UEFA, co z powodowało zgłoszenia swojej kandydatury w walce o stołek prezydenta światowej federacji. Misja ta zakończyła się sukcesem, w lutym 2016 roku Szwajcar został wybrany nowym prezydentem FIFA. Zastąpił na tym stanowisku swojego rodaka, Seppa Blattera. Dziś wiemy już, że 52-latek pozostanie na stanowisku jeszcze przez dłuższy czas. Niedawno został bowiem wybrany na kolejną kadencję.

Sonda
Czy podoba ci się sposób zarządzania światową piłką przez Gianniego Infantino?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze