Tłum kibiców wita Japończyków po powrocie z mundialu w Katarze

i

Autor: AP PHOTO/SHUJI KAJIYAMA Tłum kibiców wita Japończyków po powrocie z mundialu w Katarze

Powrót bohaterów!

Odpadli w tej samej fazie co Polacy, ale na lotnisku witały ich tłumy! Piękne sceny w Japonii

2022-12-08 14:03

Choć Polacy po raz pierwszy od 36 lat przebrnęli fazę grupową mistrzostw świata, to ich powrót do kraju nie był wielkim wydarzeniem. Nie dość, że w samolocie znalazło się niewielu piłkarzy, to ci, którzy wrócili, nie wyszli nawet do garstki kibiców, którzy na nich czekali. Zupełnie inaczej wyglądało to w Japonii.

Polacy tylko cudem awansowali do 1/8 finału - w decydującej serii spotkań przegrali z Argentyną 0:2, a że Meksyk wygrał z Arabią Saudyjską "tylko" 2:1, to ostatecznie w fazie pucharowej znaleźli się Biało-Czerwoni. W starciu o ćwierćfinał piłkarze Czesława Michniewicza nie mili już szans w starciu z Francją i ulegli obrońcom tytułu 1:3. Znacznie więcej radości swoim kibicom dali z kolei Japończycy. Choć ich przygoda z mundialem w Katarze także zakończyła się w 1/8 finału, to styl gry Azjatów był o niebo lepszy od tego, który zaprezentowali Robert Lewandowski i spółka.

Tłum kibiców witał Japończyków wracających z mundialu w Katarze

Japończycy rozpoczęli mistrzostwa świata od sensacyjnego zwycięstwa z Niemcami 2:1 i choć w drugim meczu przegrali z Kostaryką 0:1, to w 3. kolejce wygrywając z Hiszpanią 2:1 sprawili kolejną dużą niespodziankę. Do 1/8 finału awansowali zatem w bardzo dobrym stylu i w potyczce z Chorwacją byli blisko awansu do ćwierćfinału. Ostatecznie wicemistrzowie świata poradzili sobie z nimi dopiero w konkursie rzutów karnych. Nic więc zatem dziwnego, że Japończycy po powrocie do kraju witani byli jak bohaterowie. Na lotnisku Narita położonym 65 km od centrum Tokio czekał na nich tłum kibiców. To były piękne chwile!

Tłum kibiców wita Japończyków po powrocie z mundialu w Katarze

i

Autor: AP PHOTO/SHUJI KAJIYAMA Tłum kibiców wita Japończyków po powrocie z mundialu w Katarze
Powrót reprezentacji Polski z Mistrzostw Świata w Katarze
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze