Hajime Moriyasu

i

Autor: AP PHOTO Hajime Moriyasu

Wyjątkowa fotografia

To zdjęcie z mundialu przejdzie do historii. Niewiarygodne zachowanie trenera, taki gest wykonał po porażce

2022-12-05 22:07

Japonia była jedną z największych niespodzianek na trwających mistrzostwach świata w Katarze. Niebiescy Samurajowie potrafili pokonać i Niemców i Hiszpanów w fazie grupowej. Ich marsz zakończył się jednak na 1/8 finału. Z Chorwacją przegrali po serii rzutów karnych. Tuż po spotkaniu selekcjoner Japonii, Hajime Moriyasu wykonał wzruszający gest w kierunku kibiców ze swojego kraju.

Przed mundialem w Katarze Japonii nie dawano zbyt wielkich szans na znalezienie się w fazie pucharowej. Wszystko za sprawą trudniej grupy, do jakiej trafili. Zespół z Azji musiał mierzyć się i z Niemcami i z Hiszpanami, a więc dwiema ekipami, które wymieniane były wśród faworytów do mistrzostwa świata. Japończycy byli jednak w stanie ograć obie te drużyny i wygrali grupę, co uznano za wielkie zaskoczenie.

Wzruszający gest selekcjonera. Jedno zdjęcie chwyta za serce

W 1/8 finału zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni trafili na Chorwację, a więc aktualnego wicemistrza świata. W pewnym momencie wydawało się, że znów sprawią niespodziankę, po tuż przed przerwą Japończycy objęli prowadzenie. Chorwacja szybko jednak wyrównała i o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W tych bohaterem okazał się Dominik Livaković. Golkiper drużyny z Bałkanów obronił aż trzy jedenastki i dał swojej ekipie awans do ćwierćfinału. Po porażce selekcjoner Japonii, Hajime Moriyasu udał się pod sektor kibiców wspierających Niebieskich Samurajów. Szkoleniowiec wykonał bardzo głęboki ukłon, co w kulturze japońskiej oznacza wyrazy wielkiego szacunku. Moriyasu został przyłapany przez fotoreporterów podczas ukłony, a zdjęcie z jego udziałem zapisze się w historii mistrzostw świata.

Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją
Sonda
Jak oceniasz grę Polaków w meczu z Francją?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze