Bailey Wright

i

Autor: AP PHOTO Bailey Wright (po prawej)

Trudne chwile zawodnika

Po awansie na mundialu piłkarz dostał tragiczne informacje. Stracił bliską osobę, ogromny dramat

2022-12-01 14:05

Australia sprawiła jedną z największych niespodzianek na mistrzostwach świata w Katarze. "Kangury" skazywane były na pożarcie i nikt nie zakładał, że wyjdą z grupy, w której grały również Francja oraz Dania. Tymczasem Australijczycy pokazali się z bardzo dobrej strony i w środowe popołudnie wyrzucili Duńczyków z mistrzostw świata. Jeden z zawodników z Antypodów tuż po awansie dostał jednak fatalną informację.

Francja i Dania były zdecydowanymi faworytami grupy D. I o ile Francja wywiązała się ze swojego zadania i zaprezentowała się solidnie, o tyle Duńczycy zawiedli na całej linii. Najpierw zremisowali z Tunezją, a następnie przegrali z Trójkolorowymi. W meczu o wszystko zmierzyli się z Australią, która nie mogła przegrać ze Skandynawami, aby grać dalej. W dodatku musieli uważać na wynik spotkania Tunezja - Francja.

Piłkarz otrzymał fatalne informacje. Zmarła jego bliska osoba

Kangury przez większość spotkania się broniły, jednak Duńczycy nie byli w stanie sforsować ich defensywy. A gdy Tunezja zdobyła bramkę, Australijczycy zaatakowali, bo musieli wygrać, aby awansować. I jeden z nielicznych ataków przyniósł im bramkę. Australia ostatecznie wygrała z Danią 1:0 i świętowała wielki sukces. Ale jeden z piłkarzy tego zespołu otrzymał fatalne informacje. Bailey Wright tuż po meczu wyznał, że stan zdrowia jego teściowej jest zły i ma tego świadomość.

- Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy moja teściowa jest nadal z nami, więc to zwycięstwo jest dla niej i mojej żony. One mają naprawdę ciężki okres w domu, ale ostatecznie umożliwiły mi bycie tutaj i spełnienie jednego z moich marzeń - powiedział łamiącym się głosem. Niestety kilka godzin później Wright otrzymał informację, że matka jego żony zmarła. Nie wiadomo, czy piłkarz będzie do dyspozycji trenera w 1/8 finału.

Sonda
Czy Australia awansuje do ćwierćfinału?
Rzecznik PZPN po awansie do 1/8 finału MŚ
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze