Gerardo Martino

i

Autor: CyfraSport Gerardo Martino

Decyzja po klęsce

Selekcjoner traci pracę po mundialu! Decyzja zapadła, nie ma już odwrotu po klęsce

2022-12-01 7:13

Miarka się przebrała. Pierwsze trudne decyzje w trakcie mistrzostw świata właśnie zapadły. Poznaliśmy już reprezentacje, które wyszły z polskiej grupy na mundialu. Mimo porażki z Argentyną, do fazy pucharowej awansowały Polska i właśnie "Albicelestes". Dramat przeżywają kibice w Meksyku. Ich marzenia były o krok od spełnienia. Po klęsce na MŚ z pracą pożegnał się selekcjoner "El Tri".

Gerardo Martino żegna się z pracą w reprezentacji Meksyku. Selekcjoner "El Tri" nie uzna mistrzostw świata za udane. Jego ekipa zdobyła cztery punkty, ale przez gorszy bilans bramkowy od Polski zespół pożegnał się z mundialem. W Meksyku fani są zrozpaczeni. Wszystkim marzyło się wyjście z grupy i sukcesy w Katarze. Piłkarze wracają do domu po trzech meczach. Decyzja władz Meksykańskiego Związku Piłki Nożnej mogła być tylko jedna. Gerardo Martino żegna się z pracą z drużyną z Ameryki Północnej.

Mundial 2022: Selekcjoner zwolniony! Gerardo Martino stracił pracę

Meksyk za każdym razem w XXI wieku awansował do fazy pucharowej mistrzostw świata. Tak samo miało być w Katarze, ale na drodze "El Tri" stanęły reprezentacje Polski i Argentyny, które zagrają w 1/8 finału MŚ. Kontrakt Martino wygasł wraz z końcem mistrzostw świata dla naszych pierwszych rywali na mundialu. Selekcjoner poinformował, że to koniec jego trzyletniej przygody z tą pracą.

60-letni Gerardo Martino prowadził reprezentację Meksyku w 66 meczach. Debiutował w marcu 2019 roku w spotkaniu z Chile. Rozpoczął od zwycięstwa 3:1. "El Tri" wygrali pod jego wodzą 42 spotkania. Pozostałe 24 mecze to po 12 remisów i porażek. 

Kim jest Gerardo Martino? Gdzie jeszcze pracował "Tata"?

Gerardo Martino w swojej trenerskiej karierze prowadził wiele reprezentacji. W CV ma Paragwaj, Argentynę czy Meksyk. Był także trenerem FC Barcelona, Atlanty United czy Newell's. 

Polska - Argentyna: Najlepsze memy. Zobacz je w galerii poniżej!

Polska cierpiała. Szczęsny bohaterem. Komentarz po meczu Polska - Argentyna
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze