Katar 2022, ceremonia otwarcia

i

Autor: Cyfrasport Katar 2022, ceremonia otwarcia

Mundial w TV

Polacy telewizyjnym hitem MŚ w Katarze, ale nie tylko. Kto jeszcze przyciągnął uwagę widzów?

2022-11-29 11:39

Za nami już niemal półmetek piłkarskiego mundialu. Wciąż więcej jest niewiadomych niż rozstrzygnięć, dlatego impreza w Katarze wzbudza wielkie emocje. I gromadzi kibiców przed telewizorami. Piłkarskie mistrzostwa świata, zwłaszcza jesienią, cieszą się znakomitą oglądalnością. Średnia oglądalność każdego spotkania jest znakomita, oczywiście największą popularnością cieszą się mecze reprezentacji Polski. A co jeszcze?

Dane zebrał portal wirtualnemedia.pl. Obejmują one 28 spotkań piłkarskiego mundialu na Bliskim Wschodzie. - Średnia widownia wszystkich meczów pokazanych w TVP1 lub TVP2 wyniosła 2,14 mln osób (22 mecze w Jedynce miały 2,96 mln widzów, a sześć spotkań w Dwójce - 727 tys.) – poinformował branżowy serwis. Dobrze ma się też sportowy kanał TVP. 25 spotkań na TVP Sport oglądało 774 tys. osób. Kanał TVP 4K, który wciąż w kraju nie ma zbyt dużego dotarcia, zgromadził przed meczami 124 tys. widzów.

Maciej Szczęsny i Jan Tomaszewski typują Polska - Argentyna na dzień przed meczem! Oglądaj na żywo specjalny odcinek "Katar Express"

Hity „Publicznej” to oczywiście spotkania reprezentacji Polski. Mecz z Meksykiem oglądało średnio 8,54 mln widzów, a z Arabią Saudyjską nawet 8,80 mln. Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło rywalizacji Niemców z Hiszpanią. Na wszystkich antenach (TVP 1, TVP Sport, TVP 4K) mecz oglądało średnio 4,93 mln widzów.

Szansa na kolejny rekord oglądalności podczas katarskiego mundialu już w środowy wieczór. Reprezentacja Polski zagra z Argentyną mecz o wyjście z grupy. Pierwszy gwizdek o godz. 20.00. Choć wielu krytykowało porę, w której rozgrywany jest mundial, to wiele wskazuje na to, że kiepska pogoda za oknem i przeniesienie mundialu (odnosząc się do polskiego klimatu) z lata na późną jesień sprzyja wynikom oglądalności.

Tak Leo Messi i spółka powinni zagrać z Polską. Były reprezentant Argentyny mówi też o stylu Polaków na mundialu

Jerzy Brzęczek SZCZERZE z Kataru. To BRUTALNY ZAWÓD...
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Argentyna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze