Polska - Arabia Saudyjska: Korespondencja Przemka Ofiary

i

Autor: Przemysław Ofiara/Super Express

Ale gorąco!

Polska - Arabia Saudyjska. Ekstremalne warunki pod stadionem. Trudno ustać pięć minut [PROSTO Z KATARU]

2022-11-26 11:53

Nadeszła godzina zero. Mecz Polska – Arabia Saudyjska urósł do miana najważniejszego dla biało-czerwonych podczas mundialu w Katarze. I choć nawet zwycięstwo nie zagwarantuje wyjścia z grupy, to da nadzieję i optymizm przed ostatnim meczem w grupie, z Argentyną. Pod stadionem w Dosze tłumy kibiców (większość Saudyjczyków) czekają na wielki mecz. Oby z wielkim występem Polski!

Po meczu z Meksykiem psioczyliśmy na grę naszej reprezentacji, ale też szanowaliśmy punkt. Po raz pierwszy w XXI wieku reprezentacja nie rozpoczęła występu na mundialu od porażki. To już jakiś pozytyw. Natomiast samymi remisami i grą na zero z tyłu nic na wielkim turnieju się nie osiągnie. Trzeba zacząć wygrywać i to już teraz. Oczywiście, remis szans nie przekreśli, ale mając przed sobą mecz z Argentyną trudno będzie przypuszczać, że Polacy zdołają wyjść z grupy.

Polska - Arabia Saudyjska. Żar leje się z nieba

Selekcjoner Czesław Michniewicz na krótko przed meczem prowadził jeszcze małe wojenki z dziennikarzami w Katarze. Słowna szermierka dominowała konferencje prasowe, ale topór wojenny został zakopany na mecz z Arabią Saudyjską. Wszyscy dobrze życzą reprezentacji, to oczywiste, dlatego wszyscy będą trzymać dziś kciuki za biało-czerwonych.

Na dwie godziny do meczu pod stadionem jest piekło. Totalny ukrop. Żar leje się z nieba. Dla kibiców to utrudnienie, bo trzeba w tym upale dojść na stadion. Ale dla piłkarzy ma to nie być przeszkodą, bo na cztery godziny przed meczem została włączona klimatyzacja, która ma podtrzymywać temperaturę równą 24 stopni Celsjusza. Teraz trzeba liczyć, żeby to nasi piłkarze rozgrzali kibiców swoją grą.

Katar - strefa kibica. Sonda z kibicami przed meczem Polska - Meksyk
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze