Piotr Zieliński

i

Autor: AP

Wzruszające!

Polska - Argentyna. Piotr Zieliński: Rodzice są ze mnie dumni. To wiele dla mnie znaczy

2022-11-29 7:54

W reprezentacji Polski Piotr Zieliński (28 l.) często był krytykowany. Wielu kibiców irytowało się, że w Napoli gra wyśmienicie, ale nie przekłada tego na grę z Orzełkiem na piersi. Po meczu z Arabią Saudyjską (2:0) zbiera jednak pochwały, ale nie może osiąść na laurach, bo już w środę bardzo liczymy na niego w bitwie z Argentyną.

Gol Zielińskiego w meczu z Arabią Saudyjską nie tylko otworzył wynik, ale także pobudził polskie nadzieje na wyjście z grupy.

- Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Szkoda, że nie udało się strzelić dwóch, trzech bramek więcej. Ale trzeba szanować to, co mamy. Wszystko w naszych nogach. A ten gol wiele to dla mnie znaczy, to spełnienie marzeń. Rodzice byli na meczu, a żona z dzieckiem przed telewizorem. Rano rozmawialiśmy, bardzo chcieli, żebym strzelił gola. Udało się. Cieszyliśmy się, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie. Będzie pamiątka na całe życie. Rodzice byli ze mnie dumni – wzrusza się Zieliński, który tego gola klasyfikuje bardzo wysoko.

Piotr Zieliński przed Polska - Argentyna: Zatańczyliśmy ten pierwszy krok, oby tak dalej

- To była jedna z dwóch najważniejszych goli w życiu. Na równi z tym ze Szwecją, który dał nam awans na mundial. Marzyłem o tym, żeby strzelić gola na mistrzostwach świata i się udało – zaznacza.

Choć gola zapamięta na całe życie, to teraz w głowie ma tylko Argentynę. I zdaje sobie sprawę, że poprzeczka poszła na niebotyczną wysokość.

- Jeszcze trzeba dać dużo od siebie. Mamy jeszcze dużo do wygrania. Cieszymy się, że jesteśmy pierwsi w tabeli. Jesteśmy w fajnej sytuacji, bo gramy z Argentyną mecz o pierwsze miejsce w grupie. Zatańczyliśmy ten pierwszy krok, oby tak dalej – kończy Zieliński.

Kazimierz Węgrzyn przed Polska-Argentyna "Messi drepcze po boisku"
Sonda
Kto wygra mecz: Polska czy Argentyna?

Kto wygra mecz Polska-Argentyna? Lewy i Messi to nie jedyne asy w rękawach tych drużyn!

Posłuchaj przedmeczowej analizy! 

Listen to "LEWY VS MESSI - Polska VS Argentyna" on Spreaker.
Najnowsze