Wojciech Szczęsny

i

Autor: AKPA

Niecodzienna inicjatywa

Polski ksiądz zrobi to specjalnie dla Wojciecha Szczęsnego. Wszystko przed Polska - Francja, wierni zachwyceni

2022-12-02 20:20

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że Wojciech Szczęsny jest najlepszym polskim piłkarzem podczas trwających mistrzostw świata. W dużej mierze dzięki interwencjom 32-latka biało-czerwoni pokonali Arabię Saudyjską, a z Argentyną ponieśli na tyle niską porażkę, że udało im się awansować do 1/8 finału. Po tym drugim meczu doszło zresztą do dość niecodziennej inicjatywy. Jeden z księży postanowił bowiem odprawić mszę dziękczynną za mundialowe dokonania golkipera!

Polska na MŚ 2022

Reprezentacja Polski katarski mundial rozpoczęła od bezbramkowego remisu z Meksykiem. Następnie przyszło zwycięstwo 2:0 nad Arabią Saudyjską oraz porażka 0:2 z Argentyną, która w ogólnym rozrachunku dała nam awans. Tego sukcesu nie byłoby jednak bez Wojciecha Szczęsnego, który w obu tych starciach spisywał się fenomenalnie, broniąc m.in. dwa rzuty karne. Ostatecznie biało-czerwoni awansowali z drugiego miejsca z grupy, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu niż Meksyk. Naszym rywalem w 1/8 finału będzie Francja.

A gdyby w meczu Polska – Francja decydowała... dogrywka lub karne? Mundialowa statystyka nam sprzyja

Szczęsny zasłużył na… mszę

Świetną dyspozycję naszego reprezentacyjnego bramkarza najwyraźniej dostrzegają nie tylko eksperci. Dotyczy to także proboszcza z podpoznańskiego Rogalina – Adama Pawłowskiego. Duchowny prywatnie jest wielkim fanem futbolu, a postawa Szczęsnego sprawiła, że postanowił… odprawić mszę dziękczynną za polskiego golkipera! Msza odbędzie się w niedzielę 4.12 o godz.12.00 w Rogalinie - Po obronie karnego pomyślałem, że trzeba podziękować Panu Bogu za takie cuda  - przyznał w rozmowie z portalem fakt.pl.

Pilny apel Mateusza Borka do piłkarzy przed Polska - Francja. Jedno życzenie, to chciałby zobaczyć każdy Polak!

Zwycięstwo z Francją tylko w przypadku cudu?

Ksiądz Pawłowski pokusił się również o podzielenie się swoimi przypuszczeniami nt. niedzielnego meczu Polska – Francja. – W cuda można wierzyć, ale ja jestem realistą. Wiemy, jakiej klasy zespołem są Francuzi. Tak więc modlę się o cud, ale jestem realistą. Już samo wyjście z grupy jest sukcesem. Wiadomo, że można mieć zastrzeżenia do stylu, ale liczy się sukces, który udało się wreszcie po tylu latach osiągnąć – powiedział duchowny. Mecz 1/8 finału pomiędzy Polską a Francją odbędzie się w najbliższą niedzielę (4.12) o godz. 16:00 polskiego czasu.

Sonda
Czy Polska ma szansę wygrać z Francją?
Polska cierpiała. Szczęsny bohaterem. Komentarz po meczu Polska - Argentyna
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze