Pożegnanie piłkarskiego boga

Poruszające obrazki na pożegnaniu Pelego. Zdjęcia, po których trudno powstrzymać łzy, Brazylia oddaje hołd legendzie

2023-01-02 15:57

Ostatnie dni 2022 roku były niebywale smutne dla piłkarskiego świata. 29 grudnia zmarł legendarny Pele, który od wielu lat walczył z rakiem jelita grubego. Stan byłego reprezentanta Brazylii pogarszał się bardzo szybko. Futbolowy świat pogrążył się w żałobie, a od poniedziałku trwa pożegnanie piłkarskiego boga. Tysiące Brazylijczyków chcą oddać hołd legendzie i czekają w długich kolejkach.

Pele od wielu lat zmagał się z problemami zdrowotnymi i często informowano o jego kolejnych pobytach w szpitalu. Największym problemem legendy futbolu był rak jelita grubego, który mimo usilnych starań lekarzy nie dał za wygraną. Kilka tygodni temu przekazano, że choroba jest nie do pokonania i medycy nie są w stanie już nic zrobić. W czwartek 29 grudnia nadeszły smutne informacje o śmierci Pele.

Brazylia żegna Pele. Tysiące osób oddaje hołd legendzie

Futbolowy świat pogrążył się w żałobie, a cała Brazylia zaczęła opłakiwać swoją legendę. Pogrzeb byłego reprezentanta Canarinhos zaplanowano na wtorek 3 stycznia, ale już w poniedziałek trumnę z ciałem Pele wystawiono na stadionie Santosu, a więc klubu, w którym napastnik spędził niemal cała karierę. W kolejce ustawiły się tysiące Brazylijczyków, którzy chcą pożegnać swojego wielkiego rodaka.

Pele zostanie pochowany w liczącym czternaście pięter Memorial Necropole Ecumenica. Miejsce, w którym spocznie były piłkarz, jest według Księgi Guinnessa najwyższym cmentarzem świata. Znajduje się w dzielnicy Marape. Wybudowany został w 1991 roku przez argentyńskiego przedsiębiorcę Jose Salomona Altstuta i mieści aż 16 tysięcy grobów. Wtorkowa ceremonia pogrzebowa odbędzie się w gronie najbliższych.

Robert Lewandowski BEZ FORMY? Ronaldo liczy gigantyczną kasę!

Rozmawiamy też o mistrzowskiej formie Kubackiego i przyszłości Michniewicza. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Najnowsze