Polska - Macedonia Północna

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Polska - Macedonia Północna

Premier zagwarantował wielką premię za awans na mistrzostwa świata. Od tej kwoty robi się słabo!

2022-03-29 9:43

Wiele reprezentacji narodowych stanie dziś przed szansą walki o wyjazd na piłkarskie mistrzostwa świata. Wśród nich będzie oczywiście kadra Polaków, ale także inne drużyny. Prawo gry na mundialu to nie tylko wielka nobilitacja, ale także często solidny zastrzyk gotówki. Niektórzy otrzymają naprawdę solidne wypłaty do podziału.

Czy będziemy świadkami gigantycznej niespodzianki podczas baraży do piłkarskich mistrzostw świata? Macedonia Północna sprawiła już jedną, wielką niespodziankę, eliminując Włochy w półfinale baraży mundialu w Katarze. Teraz czeka ich kolejne trudne wyzwanie. Tym razem ekipa z Bałkanów zmierzy się z Portugalczykami. Piłkarze zostaną dodatkowo zmotywowani - i to przez premiera Dimitara Kovacevskiego. Ten pożegnał ich przed lotem do Portugalii.

Baraże el. MŚ 2022: Macedonia Północna może zgarnąć wielką premię!

Premier Macedonii Północnej Dimitar Kovacevski zagwarantował zawodnikom ogromną wypłatę, jeśli uda im się zapewnić wyjazd do Kataru. W grę wchodzić ma ogromna suma 500 tysięcy euro, czyli blisko 31 milionów denarów macedońskich. To byłaby ogromna niespodzianka, gdyby udało im się wyrzucić także kadrę Cristiano Ronaldo.

Sprawdź się w naszym quizie przed Polska – Szwecja. Lewandowski czy Ibrahimović - kto tego dokonał? 10/10 to problem nawet dla kibica

QUIZ przed Polska - Szwecja: Lewandowski czy Ibrahimović?

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał więcej meczów w reprezentacji narodowej?

Lider drużyny przestrzega, by nie lekceważyć Macedończyków z Północy. "To będzie ekstremalnie trudny mecz" - mówił zawodnik Manchesteru United.

Z respektem o rywalach wypowiadał się również selekcjoner reprezentacji Portugalii Fernando Santos, który zwrócił uwagę na to, że Macedończycy świetnie się prezentują na wyjazdach. "Wygrali w Niemczech i we Włoszech. Mówienie, że są słabsi, jest złym podejściem do tego meczu" - podkreślił Santos.

NIE PRZEGAP! Polska - Szwecja. Skład Polski na mecz ze Szwecją. Kogo wystawi Czesław Michniewicz?

Arkadiusz Wrzosek po skandalu na GLORY. Walkę przerwała bójka kiboli | Andrzej Kostyra
Najnowsze