Polska - Szwecja. Skład Polski na mecz ze Szwecją. Na zdjęciu Robert Lewandowski

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Polska - Szwecja. Skład Polski na mecz ze Szwecją. Na zdjęciu Robert Lewandowski

Polska - Szwecja. Skład Polski na mecz ze Szwecją. Kogo wystawi Czesław Michniewicz?

2022-03-29 9:51

Nadszedł ten wyjątkowy dzień! We wtorek, 29 marca, reprezentacja Polski zagra o wyjazd na piłkarskie mistrzostwa świata. Rywal? Na pewno nie należy do najłatwiejszych. Mecz Polska - Szwecja zostanie rozegrany w słynnym "Kotle Czarownic", czyli na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Biało-czerwoni muszą wyjść najsilniejszym możliwym składem, ale z powodu kontuzji, na finał baraży najprawdopodobniej wyjdą osłabieni. Jaki skład Polski wyjdzie na mecz ze Szwecją? Kogo wystawi Czesław Michniewicz?

Reprezentacja narodowa staje przed najważniejszym meczem tego roku. Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrają spotkanie Polska - Szwecja w finale baraży o wyjazd na tegoroczne mistrzostwa świata. Po wielu zawirowaniach kadra staje przed wielką szansą pojechania na tę wielką imprezę drugi raz z rzędu. Kadra "Trzech Koron" nieraz pokazywała, że potrafi być wielkim problemem. Ale Polacy mają niewyrównane rachunki z nimi. Przede wszystkim za mistrzostwa Europy, w których przegraliśmy jeszcze pod wodzą Paulo Sousy 2:3.

Euzebiusz Smolarek typuje mecz Polska - Szwecja. Przypomniał historyczne spotkanie: "To nam wystarczy"

Polska - Szwecja: Skład Polski na mecz ze Szwecją

Biało-czerwoni będą chcieli się odegrać i wyrzucić Szwedów za burtę piłkarskich mistrzostw świata. W czwartek Szwedzi uporali się z Czechami, awansując do wielkiego finału baraży. Nasza kadra nie ma wielu powodów do zmartwień. Czesław Michniewicz najbardziej może martwić się o kontuzje, których doznali kadrowicze w meczu ze Szkotami.

- Zaczęliśmy analizować Szwedów już wcześniej, a potem przyspieszyliśmy te prace, gdy się dowiedzieliśmy, że nie zagramy z Rosją. O Szwedach wiem dużo, może nawet za dużo, bo czasem rano się budzę ze Szwedami przed oczami - mówił na konferencji prasowej selekcjoner Czesław Michniewicz przed Polska - Szwecja.

Galeria poniżej: Bogacze pobiją się o mundial

Według informacji przekazanych przez Czesława Michniewicza, do gry mają być gotowi i Szymon Żurkowski, i Krzysztof Piątek. Cieszyć może obecność tego drugiego, który w meczu ze Szkotami zdobył zwycięską bramkę. Problemów ze zdrowiem nie ma także Kamil Glik. - Dla takich spotkań gra się w piłkę, w reprezentacji. Nie myślę o tym, co będzie za rok, dwa, trzy, życie pokaże. Dla mnie awans na czwarty turniej (ME i MŚ) z rzędu byłby spełnieniem marzeń. W ostatnich kilkunastu latach reprezentacja takiego meczu, decydującego o wszystkim, nie rozgrywała. Czasu nie da się oszukać, ale jeśli po tym mundialu – na który, jestem przekonany, pojedziemy – będę nadal potrzebny kadrze, to oczywiście będę w niej grał - zapowiadał filar defensywy.

Przewidywany skład na mecz Polska - Szwecja: Szczęsny - Bielik, Glik, Bednarek - Cash, Moder, Krychowiak, Bereszyński - Szymański, Zieliński - Lewandowski

Lewandowski czy Ibrahimović? Kto tego dokonał? Sprawdź się w naszym quizie!

QUIZ przed Polska - Szwecja: Lewandowski czy Ibrahimović?

Pytanie 1 z 10
Kto zagrał więcej meczów w reprezentacji narodowej?
Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze