Walerij Karpin

i

Autor: CyfraSport Walerij Karpin

Rosjanie ogłaszają skład na marcowe mecze. Wiedzą coś, o czym nie mamy pojęcia? Nie odpuszczają!

2022-03-14 15:41

Czy Rosja jednak będzie grała w marcu swoje mecze, mimo trwającej napaści na Ukrainę? Niestety, wiele na to wskazuje. Walerij Karpin ogłasza zespół na marcowe zgrupowanie. "Sborna" została zdyskwalifikowana przez FIFA i UEFA. Mimo to, drużyna ma w planach zebrać się na obozie przygotowawczym. Czy wiedzą coś, o czym my nadal nie mam pojęcia?

Rosja ogłosi meczową kadrę na mecze, które się nie odbędą? A może wiedzą coś więcej niż my? Walerij Karpin ma powołać drużynę na marcowe zgrupowanie i mecze. Informacje zostały przekazane przez asystenta trenera reprezentacji Nikołaja Pisariewa, którego cytowała agencja TASS. Drużyna miała zostać powołana na spotkanie z Polską i ewentualny mecz finałowy barażów z lepszym z pary Szwecja - Czechy. Teraz jednak ma twardy orzech do zgryzienia. Właściwie nikt nie chce rozegrać z nimi spotkania.

NIE PRZEGAP! Rosyjscy sportowcy grają w polskiej lidze! Czy hokeiści zostaną zdyskwalifikowani? Minister sportu wyjaśnia

Rosja: Selekcjoner powoła kadrę na marcowe zgrupowanie

Wszystko wskazuje na to, że Biało-czerwonym nie grozi mecz z Rosją, a działania selekcjonera "Sbornej" nie są związane z trwającym postępowaniem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. "Sborna" najprawdopodobniej planuje rozgrywanie spotkań wewnętrznych lub z jedną z zaprzyjaźnionych ekip. Mamy nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł, by jednak cofnąć decyzję FIFA i zmusić Polskę do rozegrania meczu z Rosjanami.

Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem? Zagłosuj w naszej sondzie poniżej!

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?

Karpin jest przekonany, że Rosja po wybuchu wojny i inwazji na Ukrainę i tak zostałaby wyrzucona z mundialu. - Wyrzuciliby nas, gdybyśmy nie przegrali z Chorwacją i awansowali bezpośrednio na mundial. Na sto procent. Kiedy wszystko zaczęło się 24 lutego, powiedziałem mojej żonie, że nie pojedziemy na mundial. Nie było to oczekiwanie na żadne logiczne rozstrzygnięcie, ale zrozumienie sytuacji - cytuje go Onet.

Kiedy finał baraży? Kiedy gra Polska o mundial?

Mecz Polska - Rosja w ścieżce B baraży o mistrzostwa świata miał rozegrać się 24 marca. Ostatecznie do meczu nie dojdzie z powodu decyzji FIFA, która ukarała Rosję walkowerem. Biało-czerwoni zagrają finał z lepszym z pary Szwecja - Czechy 29 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

HMŚ w Belgradzie: Iga Baumgart-Witan wyjeżdża zdobywać medale. W Polsce musi zostawić swojego ukochanego Carlosa

QUIZ: Jak dobrze znasz Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 13
Którego klubu wychowankiem jest "Lewy"?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze